GT 430 Görüntü Gelmeme Sorunu

akemre52

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bugün bilgisayarımı çalıştırdığım zaman Windows'u iki defa açmaya çalışıp kendini resetledi, gücü kesip tekrar bağladığımda bilgisayarın açma düğmesine basmadığım halde, kendiliğinden fanlarını en yüksek devirde çalıştırdığını fark ettim bir süre sonra duraksadı, ve bilgisayar açılamadı.
Ekran kartını çıkartıp onboard çalıştırmayı denedim yine de herhangi bir görüntü elde edemedim, PSU değiştirdim fakat yine aynı sorunla karşılaştım aradan birkaç saat geçti bilgisayarım hiç çalışmaz oldu. Cmos pilini değiştirdim, tekrardan çalıştırdım bu sefer olması gerektiği gibi çalıştı fakat ekran kartına bağladığım zaman görüntünün gelmediğini, onboarda bağlı olduğu zaman görüntünün geldiğini fark ettim. Ekran kartımın fanları gayet devirinde çalışıyor, hatta monitörüm ekran kartına bağlı olduğunu algılayabiliyor fakat görüntü gelmiyor. BIOS ayarları defaulta döndüğü için PCI-E ayarlarını yapmaya çalıştım fakat yine de olmadı.
Ekran kartını görmüyor sistemim, aygıt yöneticisinden falan da baktığımda görünmüyor, şu an bilgisayara onboard grafik kartı üzerinden erişim sağlayabiliyorum, nasıl bir yol önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler.

Not:
Ekran kartım : Nvidia GT 430 HD/ Yaklaşık 2 senedir sorunsuz kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de çok benzer bir sorun var. Yeğenim oyun oynayıp çizgi film izlerken bir şeyler oldu. Eli ayağı rahat durmaz, sağı solu kurcaladı da mı oldu bilmiyorum.

PC açılırken görüntü bir an gelip gidiyor, windows başlarken bir an görüntü gelip gidiyor, seslere bakılırsa masaüstü geliyor, güç düğmesine dokunup soft off yaptırdığımda kapanmadan önce yine görüntü bir an gelip gidiyor. Görüntü gelmediği süre boyunca ekranda sinyal var çünkü güç ışığı sürekli yeşil yanıyor.

İlk başta ekranın invertör ya da arka aydınlatmasında sıkıntı olabileceğini düşünmüştüm ancak ekranı dizüstü bilgisayara bağladığımda görüntü alınca ekran kartı ile uğraşmaya başladım.

DVI-VGA ikisini birden bağladım monitöre, görüntü geldi, kullandım, kapattım. Açtığımda yine görüntü gelmedi. Ekran kartı sürücülerini kaldırdım, ekran kartını söktüm-taktım, yeniden güncel sürücü yükledim, sorun kalmadı gibiydi, bilgisayarı kapatıp ertesi gün açtığımda yine aynı sorunla karşılaştım. Şu anda tümleşik ekran kartını kullanabiliyorum.

Diski bir ay kadar önce taktım. Güç tüketimi arttı da ondan mı oldu diye de düşündüm ama bir aydır sorunsuz çalışıyordu. Yeğenim ayağıyla kasayı ittirip görüntü kablosuna baskı uyguladı da ekran kartına mı zarar verdi diye düşünmüyor değilim.

Fikri ve önerisi olan varsa denemeye hazırım.

Sistem : Lenovo Thinkcenter A88 - Intel Q35 çipset, 4x1GB 667MHz RAM, Seagate 1TB 64MB HDD, Asus EN GT-430 Ekran Kartı, Philips 190X6 ekran, 280W orjinal PSU

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı