GT 530 Windows 8.1 FPS düşmesi

Ates2145

Hectopat
Daha fazla  
RAM
4 GB
SSD veya HDD modeli
500+ GB HDD
Ekran kartı
Gt 530
Anakart
Tubrox H61C
İşlemci
İntel core İ3-3220
Herkese selam. Gün geçmiyor ki bilgisayarda bir sorun çıkmasın.
Dün Windows 10 çok fazla kastığım için (hem oyun hem normal kullanımda) Windows 8.1'e geçme kararı aldım. En azından yaza kadar bilgisayarı yükseltmeyi düşünüyorum. O zamana kadar işlerimi Win 8.1 üzerinden halletmeye karar vermiştim. Normal kullanımda gayet rahat çalışan sistem, oyunlarda FPS düşüklüğüne neden oluyor. Araştırdığımda önceden bu sorunların olduğunu gördüm. (9 yıl önce falan) ancak bir çözüm bulamadım. Bunun çözümü nedir acaba?
Diski optimize ettim, ekran kartı güncel ve performans için ayarlı, güç modu yüksek performansta, çekirdek kullanım sayısı maximum da.

FPS düşüklüğü ve FPS düşmesi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün Windows 10 çok fazla kastığım için (hem oyun hem normal kullanımda) Windows 8.1'e geçme kararı aldım. En azından yaza kadar bilgisayarı yükseltmeyi düşünüyorum. O zamana kadar işlerimi Win 8.1 üzerinden halletmeye karar vermiştim. Normal kullanımda gayet rahat çalışan sistem, oyunlarda FPS düşüklüğüne neden oluyor. Araştırdığımda önceden bu sorunların olduğunu gördüm. (9 yıl önce falan) ancak bir çözüm bulamadım. Bunun çözümü nedir acaba?
Diski optimize ettim, ekran kartı güncel ve performans için ayarlı, güç modu yüksek performansta, çekirdek kullanım sayısı maximum da.

Sistemin oyun için yeterli mi? Aynı oyunu Windows 10'da oynadın mı?

Oyun nedir? Sıcaklıklardan kaynaklı bir sorun olabilir mi? RAM'in düşüklüğünden dolayı da olabilir arkaplandaki uygulamalar RAM'i şişiriyor olabilir.

GTA 5, ETS 2 gibi oyunlar için düşük bir RAM miktarı. 4+4 veya 8+8 yapma imkanın varsa yeni RAM al.

Yeni RAM zaten alacağım. (+8 GB) ekleyeceğim Windows 10'un ilk sürümlerinde kasmıyordu bu oyunlar onu anlatmaya çalışıyorum. Sistem yükselmesi dışında yapabileceğim ne var?

Yeni RAM zaten alacağım. (+8 GB) ekleyeceğim Windows 10'un ilk sürümlerinde kasmıyordu bu oyunlar onu anlatmaya çalışıyorum. Sistem yükselmesi dışında yapabileceğim ne var?

Pek bir şey yok. Cihaza SSD'de alabilirsin. 4 GB'ı çıkartıp 8+8 yapabilirsiniz cihaz destekliyorsa. Cihazın içini temizleyebilirsiniz.

Pek bir şey yok. Cihaza SSD'de alabilirsin. 4 GB'ı çıkartıp 8+8 yapabilirsiniz cihaz destekliyorsa. Cihazın içini temizleyebilirsiniz

Peki teşekkürler.

Aklıma bir şey geldi. Acaba FPS droplarının sebebi yüklenilen cihaz teması olabilir mi? Yani bende şu an Windows 11 teması yüklü ondan olabilir mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı