Çözüldü GT 540M laptop GTA V ani FPS düşüşleri

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

336277

Hectopat
Merhabalar ben GTA 5 oynarken ani FPS düşmesi olmadan normalde ortalama 70 FPS alıyorum fakat oyunda arabayla hızlı gidince veya da arabaya binince bir de şehir merkezinde gezerken oyun oynanmayacak kadar ani FPS düşmesi oluyor. Bunun sebebi ne? (benim düşüncem HDD birazcık eski olduğundan)

Sistemim:
GT 540M ekran kartı.
i7 2670QM işlemci.
4 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun anında Afterburner ile sıcaklıklara bakar mısınız? Isınma sorunu olabilir. Eğer öyleyse termal macun ve kasa temizliği sorununuzu büyük ölçüde azaltacaktır.

Merhabalar ben GTA 5 oynarken ani FPS düşmesi olmadan normalde ortalama 70 FPS alıyorum fakat oyunda arabayla hızlı gidince veya da arabaya binince bir de şehir merkezinde gezerken oyun oynanmayacak kadar ani FPS düşmesi oluyor. Bunun sebebi ne? (benim düşüncem HDD birazcık eski olduğundan)

Sistemim:
GT 540M ekran kartı.
i7 2670QM işlemci.
4 GB RAM.
Benim sistem senden daha iyi fakat ekran kartı aynı gta v te 15 20 fps alıyorum ne alaka ?

Kırsal alan yerine şehirde gezmek demek daha fazla nesne detayı demek. Ayrıca hızlı giderken de daha çok görsel değişim yaşanır. Bilgisayarın yetersiz geldiğine işaret eder. Yapacak hiçbir şey yok.

Benim de 2670qm işlemcili ve gt540m gpu içeren 6gb RAM bulunan bir dizüstü bilgisayarım vardı. Kasım 2019'da masaüstü sistemim gelince onu malulen emekli ettim. GTA V'i çalıştırması da bir başarıdır. Berbat bir ekran kartı o.

Yeni konular

Geri
Yukarı