Çözüldü GT 540M Sistemde CS:GO Düşük FPS Veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

riseisback

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam;

Öncelikle ekran kartım GT540M. Bundan 6 ay öncesine kadar CS:GO'da rahatlıkla 70-80 FPS ile oynuyordum. Şu an 40-50 FPS ile oynuyorum. Bu FPS düşüşünün sebebini anlamış değilim. Ve arada oyuna droplar giriyor. Sizce bunun sebebi ne ve çözümü var mı?

Sistem;

GPU: NVIDIA GeForce GT 540M 2 GB
CPU: Intel Core i5 2430M 2.4GHz
RAM: (2x3) 6 GB DDR3 1333MHz
HDD: Hitachi 500 GB

Not: PC'de sadece CS:GO var ve yeni format attım.

Çözüm
Boştayken 50-60 dereceleri gördüm. Oyunda tahminen 70-90 arası. Termal macun en son 1 yıl önce yeniledim. Diskim en son %18 parçalanmıştı, onardım.

Yok.

Sıcaklıklar boşta yüksek bayağı, oyun da öyle. Termal macun da 1 sene olmuş. Bence güzel bir temizlik ve macun yenilemesi yapın. Diski de HD Tune programıyla kontrol edebilir, benim dediğim testi yapabilirsiniz. Sorunuzun çözümü buysa çözüldü olarak işaretleyebilirsiniz.
Selam;

Öncelikle ekran kartım GT540M. Bundan 6 ay öncesine kadar CS:GO'da rahatlıkla 70-80 FPS ile oynuyordum. Şu an 40-50 FPS ile oynuyorum. Bu FPS düşüşünün sebebini anlamış değilim. Ve arada oyuna droplar giriyor. Sizce bunun sebebi ne ve çözümü var mı?

Sistem;

GPU: NVIDIA GeForce GT 540M 2 GB
CPU: Intel Core i5 2430M 2.4GHz
RAM: (2x3) 6 GB DDR3 1333MHz
HDD: Hitachi 500 GB

Not: PC'de sadece CS:GO var ve yeni format attım.
50arkadaşlar SELAMLAR SİSTEM ÖZELLİKLERİM BÖYLE
Ryzen 3 3200U WİTH Radeon Mobile Graphics
Vega 3 EKRAN KARTI
Radeon R530 EKRAN KARTI
4 GB RAM (SORUNU RAM'den KAYNAKLI ZANNEDİP 12YE ÇIKARDIM)
ÖNCELİKLE SORUNUMU TAM OLARAK ANLATAYIM SONRA GEÇİCEM LAPTOPUMU İLK ALDIĞIMDA YÜKSEK FPS'le CS:GO OYNAYABİLİYORDUM hiçbir PROBLEM YOKTU ARADAN 8 9 AY GEÇTİKTEN SONRA CS:GO'da 2 3 RAUND GEÇTİKTEN SONRA FPS 5 10 SEVİYESİNE DÜŞÜYORDU SONRADAN ESKİ HALİNE GELİYORDU BU SORUN TEKRARLIYORDU
ÇÖZÜM: (ÇİFT EKRAN KARTI OLAN LAPTOPLAR için GEÇERLİ BU ÇÖZÜM arkadaşlar )AYGIT YÖNETİCİSİNE GİRİP GÖRÜNTÜ BAĞDAŞTIRICILARI KISMINDAN İKİ EKRAN KARTINIZDAN HERHANGİ BİRİNE SAĞ TIKLAYIP DEVRE DIŞI BIRAK DİYİN VE PC'yi̇ YENİDEN BAŞLATIP OYUNA GİRİN SORUN DEVAM EDERSE AYNI KISIMDAN DEVRE DIŞI BIRAKTIĞINIZ EKRAN KARTINI ETKİNLEŞTİRİP DİĞER EKRAN KARTINIZI DEVRE DIŞI BIRAKMAYI DENEYİN BEN SORUNUMU BÖYLE ÇÖZDÜM

ÖNEMLİ NOT:(TEK EKRAN KARTINIZ VARSA ONU SAKIN DEVRE DIŞI BIRAKMAYIN SİZE CİDDİ SORUNLARA MAL OLABİLİR

Geri
Yukarı