GT 540M sürücüsü kurulamıyor

Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar NVIDIA'nın sitesinden uygun olanı indirdim fakat bu hatayı veriyor.

1665202564639.png

Yeni bir sürücü atacak veya bunu nasıl çözebileceğimi bilen var mı?

Ekran kartı: NVIDIA GeForce GT540M.

Donanım kimliği:
PCI\VEN_10DE&DEV_0DF4&SUBSYS_0873152D&REV_A1

Dahili grafik sürücüsünde bir sorun yoktur umarım. Aşağıdaki editlediğim sürücüyü deneyebilirsin. 64-bit ve 32-bit için editledim, hangisini kullanıyorsan onu indir.

64-bit:

32-bit:

Kurmadan önce güvenli moda gir. Güvenli moda girmek için bilgisayarını yeniden başlat ve açılırken sürekli F8 tuşuna basıp çek. Daha sonrasında açılan listeden "Safe Mode"u seç. Sistem açılınca sana yes or no sorusu soracak, ona yes diyerek devam et. Daha sonra indirdiğin ZIP dosyasının içerisindekileri bir klasöre çıkart ve setup.exe ile kurulum yap.

Dahili grafik sürücüsünde bir sorun yoktur umarım. Aşağıdaki editlediğim sürücüyü deneyebilirsin. 64-bit ve 32 Bit için editledim, hangisini kullanıyorsan onu indir.

64-bit:

32 Bit:

Kurmadan önce güvenli moda gir. Güvenli moda girmek için bilgisayarını yeniden başlat ve açılırken sürekli F8 tuşuna basıp çek. Daha sonrasında açılan listeden "safe mode"u seç. Sistem açılınca sana yes or no sorusu soracak, ona yes diyerek devam et. Daha sonra indirdiğin ZIP dosyasının içerisindekileri bir klasöre çıkart ve setup.exe ile kurulum yap.

Intel HD Graphics'de sorun yok. Attığınızı deneyeceğim.

Dahili grafik sürücüsünde bir sorun yoktur umarım. Aşağıdaki editlediğim sürücüyü deneyebilirsin. 64-bit ve 32 Bit için editledim, hangisini kullanıyorsan onu indir.

64-bit:

32 Bit:

Kurmadan önce güvenli moda gir. Güvenli moda girmek için bilgisayarını yeniden başlat ve açılırken sürekli F8 tuşuna basıp çek. Daha sonrasında açılan listeden "safe mode"u seç. Sistem açılınca sana yes or no sorusu soracak, ona yes diyerek devam et. Daha sonra indirdiğin ZIP dosyasının içerisindekileri bir klasöre çıkart ve setup.exe ile kurulum yap.

Hocam kuruldu aygıt yöneticisinde gözüküyor fakat Denetim Masası'na girdiğimde NVIDIA'ya bağlı GPU kullanmıyorsunuz diyor.

Son düzenleme:
İnternetten sorunu araştırdım. Sorunu çözenler ya sürücüyü kaldırıp yeniden kurmuş, ya başka bir sürüme geçmiş, ya da NVIDIA Display Container LS hizmetini etkinleştirmiş. Editlenmiş bir sürücü kurduğumuzdan da kaynaklanıyor olabilir açıkçası. Ama editlemeden de o sürümü kuramazdın maalesef. Çünkü sürücü dosyalarında kartının kimliği bulunmuyordu.

İnternetten sorunu araştırdım. Sorunu çözenler ya sürücüyü kaldırıp yeniden kurmuş, ya başka bir sürüme geçmiş, ya da NVIDIA display container ls hizmetini etkinleştirmiş. Editlenmiş bir sürücü kurduğumuzdan da kaynaklanıyor olabilir açıkçası. Ama editlemeden de o sürümü kuramazdın maalesef. Çünkü sürücü dosyalarında kartının kimliği bulunmuyordu.

Display container ls nedir ve nasıl etkinleştiriliyor hocam?

Ne olduğu hakkında tam olarak detaylı bir bilgim yok. İnternette aratınca bazı görüntü işlemlerini yöneten bir bileşen olarak geçmekte. Windows arama yerine "Hizmetler" yazıp listeden bulman lazım. Veya "Çalıştır"ı açıp services.msc yazıp entera basman yeterli. Tabii bu ayarı aktif edince düzeliyor mu düzelmiyor mu bilmiyorum, internette gördüm sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı