GT 630 sistemde Afterburner ile OC yapılmalı mı?

ahmetbulutt01

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar, eski bir sistemim var ve Afterburner yükledim bu sisteme. Sizce Afterburner ile overclock yapsam bir sıkıntı olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim.
Bu arada hangi ayarları ne kadar yapacağım konusundada pek bir bilgim yok.

Sistem özelliklerim:
Ekran kartı: NVIDIA GT 630.
İşlemci: Intel Core 2 Duo E7400 2.80 GHz.
RAM: 2 GB ve 64 Bit işletim sistemi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı ekran kartını kullanıyorum aşırı Overclock yapmama rağmen ekran kartı herhangi bir arıza vermedi.
Kendi Overclock tecrübem
GPU Speed 850 MHz'in üstünde tutulduğunda ekran kartı sapıtmaya başlıyor. Sıcaklık değerleri de yapay testlerde 70, oyunlarda 55-60 dereceyi geçmiyor ancak termal bakımlarını 6 ayda bir yaptığım için boşta 24-29 derecelerde geziyor.
Ancak alınabilecek maksimum artış genellikle %10'un altında kalıyor.

Kullandığın işlemci Overclock yapman halinde darboğaza sebep olabiliyor bu da FPS dropların artmasına sebep oluyor bunu dikkate almalısın.

Benim Overclock yaptığımda darboğaz yaşadığım sistemim
GPU: ASUS NVIDIA GT 630 2 GB.
CPU: Intel Pentium G3220 3.00 GHz.
RAM: 12 GB 1600 MHz CL9.

Aynı ekran kartını kullanıyorum aşırı Overclock yapmama rağmen ekran kartı herhangi bir arıza vermedi.
Kendi Overclock tecrübem
GPU Speed 850 MHz'in üstünde tutulduğunda ekran kartı sapıtmaya başlıyor. Sıcaklık değerleri de yapay testlerde 70, oyunlarda 55-60 dereceyi geçmiyor ancak termal bakımlarını 6 ayda bir yaptığım için boşta 24-29 derecelerde geziyor.
Ancak alınabilecek maksimum artış genellikle %10'un altında kalıyor.

Kullandığın işlemci Overclock yapman halinde darboğaza sebep olabiliyor bu da FPS dropların artmasına sebep oluyor bunu dikkate almalısın.

Benim Overclock yaptığımda darboğaz yaşadığım sistemim
GPU: ASUS NVIDIA GT 630 2 GB.
CPU: Intel Pentium G3220 3.00 GHz.
RAM: 12 GB 1600 MHz CL9.
Açıklamanız ve yardımınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı