GT 640 Nasıldır?

kerimcan3221

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. İntel P35/G33/G31 anakarta sahibim. İşlemci olarak E5200 Pentium kullanıyorum. 3 Gb DDR2 RAM'e sahibim ve şu anki sistemde GT8500 ekran kartı kullanıyorum. GTA 4 Low ayarlarda 1024*768 çözünürlükte 10-15 arası FPS alıyorum. Benim birkaç sorum olacak.

Öncelikle elimdeki sistemde 230W Psu var. Ama kullanmadığım 350W sıfır bir PSU'ya sahibim ama bu PS 20pin girişe sahip. Benim anakart ise 24 pin, bunu bilgisayara taksam sıkıntı yaşar mıyım? Aida64 kurdum ve kullandığım RAM'lerin çalışma frekansını 400 MHz'de görüyor, benim RAM'lerin frekansı mı düşük, yoksa anakarttan dolayı mı öyle görüyor? (RAM'lerin üstünde frekans yazmıyor). Ve bu sistemi 4GB DDR2 RAM, Galaxy GT 640 128 Bit 1Gb Ekran kartı ve E8400 ile GTA V'de medium ayarlarda 1024*768 çözünürlükte akıcı bir şekilde oynayabilir miyim ?

Herkes lafa gelince PC manyağı ama konu eski sistem olunca kimse cevap veremiyor niyeyse :)

Hala cevap bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu açalı daha 2 saat bile olmamış, hala cevap bekliyorum diyorsun!

Öncelikle GT 640 almanı önermem, R7 240'a yönel. PSU konusuna gelince, 24 pin isteyen anakarta 20 pin takarsan sorunla karşılaşman muhtemel. Zaten R7 240'ın TDP değeri düşük, büyük ihtimalle 230W PSU'n da kaldıracaktır o kartı. RAM'lerde ise, şu an büyük ihtimalle sisteminde iki adet 400MHz RAM var. Bunu 2 ile çarpıyorsun ve sonuç 800 MHz oluyor. RAM almadan önce anakartında boş slot var mı bakman gerek. GTA 5'i de dediklerini yaparsan oynayabilirsin dediğin ayarlarda.

@Silinen üye Alışverişe gidicem diye belirttim ben orada buraya gelip ünlemli cümleler felan kurmakla birşey olmuyor haberin olsun :)

R7 240, 20 pin girişi 24pin girişe çeviren aparat ve, 2Gb DDR2 ram alındı. GTA IV High ayarlarda 25-30s FPS arası alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı