GT 710 ekran kartı ile 144Hz monitör uyumlu olur mu?

Cyber89

Centipat
Merhabalar, şu anki monitörüm 59 Hz ve çok karıncalı. Yakında MSI G24C4 model monitörü almayı düşünüyorum ama kafamı karıştıran sorular var. Mesela ekran kartım GT 710 (2 GB), alacağım monitör ise 1 ms 144 Hz, tam anlamıyla 144 Hz alabilecek miyim monitörden? Ekran kartım buna uygun mu? Oyun oynayan birisi değilim, ayrıca 144 Hz almam şart değil 75 Hz veya üstü olsun yeterli benim için. Bir de eski monitörümden yeni monitörüme geçince aradaki farkı hissederim değil mi? Son olarak da günlük işler için Curved ekran alacağım ama bir sorun olmaz değil mi?

Merhabalar, şu anki monitörüm 59 Hz ve çok karıncalı. Yakında MSI G24C4 model monitörü almayı düşünüyorum ama kafamı karıştıran sorular var. Mesela ekran kartım GT 710 (2 GB), alacağım monitör ise 1 ms 144 Hz, tam anlamıyla 144 Hz alabilecek miyim monitörden? Ekran kartım buna uygun mu? Oyun oynayan birisi değilim, ayrıca 144 Hz almam şart değil 75 Hz veya üstü olsun yeterli benim için. Bir de eski monitörümden yeni monitörüme geçince aradaki farkı hissederim değil mi? Son olarak da günlük işler için Curved ekran alacağım ama bir sorun olmaz değil mi?

Display Port girişinin ve kablsounun uyumlu olması gerek.

Hocam, istediğin Hz değerine uyar. GPU'lara bağlı değildir bu durum. 1000Hz çıksa ona bile uyar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hz farkı akıcılığını etkiler. Karıncalanma vs Hz ile doğrudan etkili değildir.
GT 710 ekran kartı ile 144 Hz monitörden, monitörün tüm kapasitesini kullanamazsın (oyunlar için) ancak gelecekte ekran kartımı güncellerim diyorsan tabii ki 144hz almak mantıklı.
Curved olması sıkıntı olmaz.

Geri
Yukarı