GT 710 sistemde oyun oynarken drop giriyor

Fluken0

Decapat
Daha fazla  
Oyun oynarken 10-15 saniye drop giriyor ve CPU kullanımı %100 oluyor. Parçaları yeni aldım.

Not: Birazcık bilgisiz olarak aldım, takılmayalım.

İşlemci: Intel Core 2 Quad Q9550.
Ekran kartı: GT 710.

Hocam Minecraft, Roblox gibi oyunlarda RAM fazla kullanacağını sanmıyorum basit oyunlar var mıdır başka bir öneriniz.

Bende de ne alakaysa Valorant'ta oluyordu hocam. Diğer tüm oyunlarda çok bir sıkıntı yoktu ama Valorant'ta kasıyordu. İnternette FPS arttırıcı videolar var bende işe yaradı bakmanı öneririm.

Oyun oynarken 10-15 saniye drop giriyor ve CPU kullanımı %100 oluyor. Parçaları yeni aldım.

Not: Birazcık bilgisiz olarak aldım, takılmayalım.

İşlemci: Intel Core 2 Quad Q9550.
Ekran kartı: GT 710.

Hangi oyunu oynadığınıza göre değişir. Belki RAM isteyen bir oyun oynuyorsunuz ve RAM yetmiyordur. İşlemci de oyuna yetmiyor olabilir. Darboğaz falan olduğunu pek sanmıyorum. Bence oynadığınız oyunlar sisteminize fazla geliyor.

Hocam Minecraft, Roblox gibi oyunlarda RAM fazla kullanacağını sanmıyorum basit oyunlar var mıdır başka bir öneriniz.
Bence aslında o oyunlarda ram ya da işlemci gereklidir. Oyunda sonuçta grafik yok. Ama dünya geniş sistemin o dünyayı yüklemek için ram ya da işlemci gücüne ihtiyacı vardır. Oyun içinde stardw valley olabilir.

@Fluken0

MSI Afterburner ile oyun ici degerlere baktiniz mi? Sicakliklar ne alemde? Oynarken hangi cözünürlük ve ayarlarda oynuyorsunuz?

Hangi oyunu oynadığınıza göre değişir. Belki RAM isteyen bir oyun oynuyorsunuz ve RAM yetmiyordur. İşlemci de oyuna yetmiyor olabilir. Darboğaz falan olduğunu pek sanmıyorum. Bence oynadığınız oyunlar sisteminize fazla geliyor.

Hocam oynadığımız oyunlar Minecraft, Roblox ve normalde CPU %60'larda yük altında iken.
Ve FPS'imiz 140 150'lerden 10'a 5'e 20 saniyeliğine falan düşüyor.

@Fluken0

MSI Afterburner ile oyun ici degerlere baktiniz mi? Sicakliklar ne alemde? Oynarken hangi cözünürlük ve ayarlarda oynuyorsunuz?

Sıcaklıklar oldukça iyi idi çözünürlük 1600x900 orta ayarlarda takılıyoruz performans için olabilecek en iyi şekilde idi ayarlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı