GT 730 LoL'de Düşük Kullanılıyor

• Konuyu başlatan prex
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 749
İşletim sistemi
Windows 8

prex

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, GT 730 ekran kartına sahibim ve YouTube'da, GT 730 LoL performans videolarına bakıyorum, adamlar en yüksek ayarlarda 60'ın altına inmiyor. Bende ise efektler yüksek, karakter orta, ortam ile ilgili olan düşük ve gölgeler kapalıyken 60'ın altına anca o zaman düşmüyor, bazen düşebiliyor. Bendeki sorunu bir türlü anlayamadım.

Sistem;

GT 730 4 GB DDR3.
Xeon E5450 3.00GHz.
4 GB RAM.

Ve ilginçtir ki, ekran kartı kullanımı genelde 40% civarı oluyor, en fazla 60% oluyor. Sadece oyun sonunda o Zafer/Bozgun yazısında ve başlangıçta 100% kullanım görebildim. İşlemci de aynı şekilde 40% civarı.

Alabileceğiniz en yüksek ayarlara alabilir misiniz? O zaman fps ve ekran kartı kullanımını atar mısınız?
Aldım, 30FPS civarıydı 50'nin altıydı hep. Ekran kartı 100% oldu ve işlemci 28%-40% arası değişti. Benim ayarlardımda oyun başı 200FPS kadar elde ediyorum fakat o an ekran kartı kullanımı 40%-60% oluyor. Düşük ayarlarda bile beslemesi lazım ekran kartını Xeon E5450.

Aldım, 30FPS civarıydı 50'nin altıydı hep. Ekran kartı 100% oldu ve işlemci 28%-40% arası değişti. Benim ayarlardımda oyun başı 200FPS kadar elde ediyorum fakat o an ekran kartı kullanımı 40%-60% oluyor. Düşük ayarlarda bile beslemesi lazım ekran kartını Xeon E5450.

Çok mantıklı mı bilmem ama o işlemci için BIOS'u modlamak gerekiyor. Modlamadıysan performans sorunu olabilir. (Belki olabilir, modladıktan sonra sistemin daha hızlı açıldığını söyleyenler var.)

Çok mantıklı mı bilmem ama o işlemci için BIOS'u modlamak gerekiyor. Modlamadıysan performans sorunu olabilir. (Belki olabilir, modladıktan sonra sistemin daha hızlı açıldığını söyleyenler var.)
Hocam Foxconn G31MXP anakarta sahibim ve internetten indirdiğim BIOS Mod dosyalarında hep hata oluyor ve nedense hataların sonunda Asus ile ilgili bir şey yazıyordu. Bir de benim BIOS sürekli sıfırlandığı için o modlama gitmiş olabilir.

Ekran kartı driverinizi DDU ile silip tekrar kurar mısınız? Belki sorun driverda da olabilir.
Yok hocam düzelmedi, zaten 3 kere format atmıştım öyle düzelmesi gerekirdi driver sorunu olsaydı. Neyse ufak bir O.C yaptım ekran kartına. En azından LoL'de droplar geçti. Belki de dediğiniz gibi BIOS mod ile ilgilidir, iyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı