GT 730 satılıp GTX 470 alınır mı?

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
Arkadaşlar merhaba öncelikle, sistemimi demek istiyorum.
- 8 GB RAM
- GT 730
- i5 4. nesil
Evet arkadaşlar, yukarıdaki gibi sistemim. İnternette 2. el yani Letgo gibi sitelerde GTX 470 veya 460'ı 180 TL'ye görüyorum. Bende de GT 730 var malum GTX 460'tan kötü yani birebir ama GTX 460 bir iki tık daha iyi. Ve yeni nesil oyunlar hariç diğerleri GTX 460 istiyor çoğu yani bilmiyorum ama gördüğüm 10 oyunun 3'ü bunu istiyor. Ben de yaza sanırım sistem değişeceğim ,anakart ve ekran kartını değişeceğim yani maksimum GTX 1050 alacağım, o da kesin değil. Sizce 180 TL verip 2-3 ay rahat etmek mi, yoksa boş ver 2-3 ay sonra alırsın alacağını alamazsan o zaman alırsın mı? Fikrinizi almak istiyorum.

Bence gerek yok GTX 470 VRAM olarak 1GB diğeri 2 GB GT 730 yani paranızı biriktirip GTX 1050 ve üstü almanız daha iyi yoksa pek bir farkı olmaz oyunlar da.

Hocam ben olsam almazdım, yeni ekran kartı alacaksanız 2-3 ay sonra maddi acıdan az da olsa daha rahat olursunuz hem 2. el vs birkaç kez al sat uğraşmamış olursunuz.

Hayır, GTX 400 serisinden bir kart günümüzde asla alınmaz. Hem ısı problemleri var hem de aşırı eskidi. Fazlasıyla güç de çekiyor. Onun yerine paranızı biraz daha biriktirip en azından biraz daha güncel bir kart alın.

@fromhell1 @Birisiokadar @ayrx Peki bu forumdaki başka sorularda yeni kart çıkacak ve maddi olarak alınabilecek seviyede olacak diyorlardı. O doğru mu? Doğru ise ne zaman çıkar tahminen?

RX 6400 veya GTX 1630 diyorsunuz sanırım fakat onların fiyatı GTX 470'in 4-5 kat üstüdür.
Yani 4 bin TL civarlarında olur mu? Bu arada GTX 1630 dan bahsediyordum. Ve bu ekran kartı GTX 1080 den güzel mi kötü mü?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…