GT 730 Sistem Görüntünün Donması ve video scheduler internal error

mustafaa052

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Yaklaşık 2 ay önce bir PC topladım. Düne kadar bir sorun yoktu. 2-3 gündür bilgisayar başındayken bir anda görüntü donuyor böyle hani müzik dinlerken windows takılır donar müzikte dııııtt diye böyle garip ses çıkarır aynı onun gibi oluyor. Bazen ekran simsiyah olup devam bazen bilgisayar yeniden başlatılıyor. Mesela dün video scheduler internal error hatası aldım. Windows 8.1 kullanıyorum. Resimdeki ekran kartını kullanıyorum. Acaba driverleri güncel değil mi diye kontrol edeyim dedim pek de anlamıyorum ama CD'sindeki şeyleri yükledim dün. Ayrıca resim 2'deki gibi de aygıt yöneticisinde öyle bir sorun var acaba etkisi olabilir mi ? Bilgisayarımı vatan bilgisayara/servise götürmeye gerek var mı acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Hayırlı günler.

Ekran Alıntısı.PNG
ssss.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Driverlerini kaldirip tekrar CD'sindeki yazilimi kurabilirsiniz. Bir de ekran karti uzerindeki fani bir kontrol edebilirizsinoz asiri isinmadan da sebep olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aygıt yöneticisinden güncelleme kısmına baktım tıkladım güncelleme vardı onu yükledi. Ondan sonra bir sıkıntı olmadı Allah'a şükür, inşallah olmazda. :)

Konu hortlatmak gibi olmasın ama bu seferde Nvidia Görüntü Sürücüsü Yanıt Vermeyi Kesti Hatası aldım. Acaba vatanbilgisayara komple kasayımı götürsem (kasa toplama bu arada) yoksa ekran kartınımı götirim napıcam bilemiyorum. :(

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı