GT 730 ve i5 3470 Sisteme yükseltme önerisi

120 GB SSD al Windows'u SSD'ye kur. RAM'in 8SE bir tane daha al çift kanal 16 GB RAM olsun bir de bütçen varsa 2.elden i7-3770 alabilirsin.
İ3 9. Nesil ve 9. Nesil bir anakart 2. El 2000
2500 tl arası bulursun. Biraz daha bütçe oluşmasını bekle SSD ve ram dan iyi sonuç alırsın

9.nesil anakart ve işlemciye parası yetseydi neden GT730 alırdiki? Dediğiniz çok saçma.
SSD ve ram alana kadar dişi sıkıp yükseltebilir 2000 tl bandına halleder. SSD ve ram 1000tlye yakın tutar zaten biraz daha biriktirip rahat etmesi için dedim

Yani fazla bütçem yok RAM 4 GB maalesef bayağı zorluyor beni yakında 8 GB alacağım SSD'yi ise 500GB'ya da 1TB düşünüyorum büyük ihtimal 500GB alırım bütün her şeyi ona kurarım şu an HDD var 500GB'lik.

Ben senin yerinde olsam 500GB SSD yerine 250GB'lik alır elimdeki 4 GB RAM'i satar 2 tane 8 GB'lik RAM alırdım, bana böyle daha mantıklı geldi.

Yettiği yere kadar böyle git bence çünkü sistemdeki ufak hareketlerin sana bir şey katmayacak bir tek SSD'yi yeni sistemine taşırsın bu şekilde ona harcama yapabilirsin muhtemelen RAM'lerinde DDR3 filan anakart eski güç kaynağın düşük yani kökten girişecek bütçen yoksa eski sistemine harcama yapma derim şimdilik idare et ve para koy kenara.

Benim bilgisayarla o kadar işim yok ben sadece oyun falan oynuyorum çok ağır oyunlar oynamıyorum. RAM DDR3 evet.

Benim bilgisayarla o kadar işim yok ben sadece oyun falan oynuyorum çok ağır oyunlar oynamıyorum. RAM DDR3 evet.

Ben naçizane tavsiyede bulundum dostum dikkate alırsın almazsın orası senin bileceğin tarafı DDR4 dönemi bile geride kalmaya başlamışken harcama yaptığın o sistemin çok yakın gelecekte ofis bilgisayarı olarak bile satamayacaksın ve seninde işini görmemeye başlacak.

O yüzden dediğime kulak verin, işlemciyi değiştirmeye gerek yok. RAM işini de 4 GB DDR3 RAM alıp 8 GB'a tamamlarsınız, fazla işim yok demişsiniz zaten 8 GB yeterli. Yanina en azından kaliteli bir 240GB'lık SSD takarsanız sistem canlanır, fazla para harcamaya gerek yok, ölü yatırım yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı