GT 740M Kod 43 hatası

lyforeid

Hectopat
Makaleler
1
FPS düştü diye termal macun süreyim dedim, FPS değişmedi. Sonra harici ekran kartımın kod 43 hatası verdiğini fark ettim. Birçok yöntem denedim, işe yaramadı. Bilgisayarı sıfırladım, sürücüleri kurdum ve düzeldi. Fakat oyuna girdiğim an mavi ekran yedim (kodunu hatırlamıyorum) ve bilgisayarım yeniden başlatıldıktan sonra tekrar kod 43 hatası aldım. Sürücüyü temiz kurulumla tekrar indirdim ve kod 43 hatası çözüldü. Valorant'a girdiğimdeyse tekrar bozuldu ve "DPC_WATCHDOG_VIOLATION" mavi ekranını verdi. Şu an halen kod 43 hatası vermekte. Durup dururken neden böyle bir şey olmuş olabilir? Çözülebilir mi? Ne yapmalıyım?

LoL'de ise şu hatayı almıştım: Windows bir sorundan, sürücü güncellemesinden veya GPU'nun çıkarılmasından ötürü GPU sürücüsünü yeniden başlattı. League of Legends kapatılacak.

Son düzenleme:
Evet.

Yapabildiniz mi hocam?
Yapamadım :(.
Evet.

Yapabildiniz mi hocam?
Tüm yazılımsal çözümleri uygulamak istiyordum fakat şu BIOS güncelleme işini bir türlü yapamadım. Sanırım ekran kartının çipi arızalandı. Çünkü BIOS'la alakalı olsaydı önceki yıllarda bozulurdu ekran kartı. 2013 yılından beri BIOS güncellemesi olmadan kullanıyordum bir sıkıntı yoktu. Ekran kartını aygıt yöneticisinden devre dışı bıraktım şuan bilgisayarımı sorunsuz kullanıyorum ne mavi ekran veriyor ne bilgisayar donuyor. Ama oyunlarda FPS 140'dan 20'ye düştü. Bu da üzüyor insanı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı