GT 740M Kod 43 Hatası

Eren Kaplan

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
HP marka laptopum var ve temiz kurulum yapmama ve bütün updateleri yapmama rağmen aygıt yöneticisi üzerinde ünlem işareti bulunuyor ve Nvidia ekran kartım aktif olmuyor. Driverları da kurulmuyor aygıt yöneticisinde GT 740M üzerine çift tıklayıp girdiğimde de kod 43 hatası görünüyor. Bunun bir çözümü var mıdır yoksa ekran kartım mı arızalıdır arkadaşlar. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kod 43 hatası genellikle donanımsal arızadır. Reballing işlemi kod 43 hatasını çoğu zaman çözer. Grafik işlemci ünitelerindeki arızadan dolayı bu hatayı alıyorsanız grafik işlemci aynı GPU kodu ve revizyonuna ait 740M ile değişecek.

Bundan önce BIOS güncellemesi yapıp Windows 10 x64 1709 kurup sürücüyü NVIDIA'nın sitesinden yükleyin. Eğer tekrar aynı sıkıntı varsa belirttiğim işlemler uygulanacak.

Sorununu çözdüğünü bilmiyorum ama dediklerimi yaparsan %100 halledersin:

- Güvenli moda girip DDU ile sürücülerin hepsini sil.
- Nvidia 353.62 versiyonu kur. (7000 series + Win10'a sahip isen.)
- PC aç kapat.
- Daha sonra Nvidia'nın en son çıkan sürümünü (şuan için versiyon 398.36) kur.
- PC aç kapat, Nvidia tamamlandı.
- Son olarak İntel son sürüm kur.

Çoğu dizüstü bilgisayarda Windows 10'da Nvidia ünlem işareti veriyor. Bu işin tek mantığı eski sürüm Nvidia kurup aynı biçimde artı olarak yeni sürüme sahip sürücü indirip, yükseltmek.

Konu dışı olacak ama, oyun oynamak gibi durumlarda PC'nin kasmamasını istiyorsan şarj adaptörünün takılı olarak kalması gerektiğini, Nvidia'nın denetim masasından performans ayarlarını yapmayı (bilmiyorsan anlatırım onu) ve Game Booster gibi programlar kullanarak ciddi derece FPS sorununu halledip, bir çok oyunu açabilirsin.

İyi günler.

Sorununu çözdüğünü bilmiyorum ama dediklerimi yaparsan %100 halledersin:

- Güvenli moda girip DDU ile sürücülerin hepsini sil.
- Nvidia 353.62 versiyonu kur. (7000 series + Win10'a sahip isen.)
- PC aç kapat.
- Daha sonra Nvidia'nın en son çıkan sürümünü (şuan için versiyon 398.36) kur.
- PC aç kapat, Nvidia tamamlandı.
- Son olarak İntel son sürüm kur.

Çoğu dizüstü bilgisayarda Windows 10'da Nvidia ünlem işareti veriyor. Bu işin tek mantığı eski sürüm Nvidia kurup aynı biçimde artı olarak yeni sürüme sahip sürücü indirip, yükseltmek.

Konu dışı olacak ama, oyun oynamak gibi durumlarda PC'nin kasmamasını istiyorsan şarj adaptörünün takılı olarak kalması gerektiğini, Nvidia'nın denetim masasından performans ayarlarını yapmayı (bilmiyorsan anlatırım onu) ve Game Booster gibi programlar kullanarak ciddi derece FPS sorununu halledip, bir çok oyunu açabilirsin.

İyi günler.
Reis hala sosyalde misin bilmiyorum ama benim bilgisayar güvenli moda giremiyor belli nedenlerden ötürü. Bunun yerine format yani sıfırlama yapsam sonra tekrar güncellesem driverları olur mu?

Geri
Yukarı