GT 740M laptop CS 1.6'da 60 FPS verirken bir anda 400'e çıkıyor

Taha1766

Centipat
Daha fazla  
Sistem: DirectX® 11 NVIDIA® GeForce® GT740M
Lenovo Core i5 4200M 2.5GHz
Arkadaşlar oyun oynarken çok düşük FPS alıyorum. Mesela CS1.6'da 30 60 arası FPS alıyorum. Ama bazen 3 4 saniyeliğine ani FPS yükselişi oluyor. FPS 300'lere 400'lere çıkıyor. Sürekli bu FPS'i nasıl yakalarım bir bilgisi olan var mı?
Bir de bu olay olunca laptopun fanından aşırı yüksek ses geliyor çok hızlı çalışmaya başlıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun fan temizliği yaptır alırsın. Eski laptopumun özellikleri üç beş ayar yapıp çoğu oyunu oynuyordum Crysis 3 bile oynamıştım.

Ne kadar faydası olur bilmem ama temizleyene kadar Turbo Boost'u kapatabilirsin daha az ısınırsa daha iyi FPS alabilirsin. Güç seçeneklerine gir yüksek performans kullandığını varsayarak gelişmiş kısmından işte ayrıntılar sonrasında en yüksek işlemci yüzdesini 99 yap 100 olursa kendini Boost'lar ısınır 99 da kapatır.

Termal macun fan temizliği yaptır alırsın. Eski laptopumun özellikleri üç beş ayar yapıp çoğu oyunu oynuyordum Crysis 3 bile oynamıştım.

Ne kadar faydası olur bilmem ama temizleyene kadar Turbo Boost'u kapatabilirsin daha az ısınırsa daha iyi FPS alabilirsin. Güç seçeneklerine gir yüksek performans kullandığını varsayarak gelişmiş kısmından işte ayrıntılar sonrasında en yüksek işlemci yüzdesini 99 yap 100 olursa kendini Boost'lar ısınır 99 da kapatır.
Burdan sonra nereye gircem

Tamamdır buldum teşekkürler

Dosya Ekleri

• 1689333249163.jpg
    1689333249163.jpg
    318,8 KB · Görüntüleme: 5

Geri
Yukarı