GT-745M BIOS'ta Ekrana Görüntü Gelmemesi

Berke B.

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, laptopumun ekranı yok ve BIOS sırasında harici ekrana görüntü gelmiyor. Ben de Windows içerisinden yazılım ile Windows yenilemek istedim sebebi ise RAM kullanımının %70 ten aşağıya inmemesiydi. Ama bu işlem 90 dakika kadar sürdü windows kurulum ekranındadır diye güç düğmesi olmadığı için fişi çektim, sonra açınca görüntü gelmedi, bazı kişilerde ekranı sökünce VGA'ya BIOS gelir diyordu VGA aldım bağladım hala görüntü yok ve harddiske format atabilecek bir bilgisayarda yok bu sorunu tamirciye vermeden nasıl çözebilirim.

Bilgisayar Modeli: Casper Csy
İşlemcisi: İntel Core İ3-4000M
Ekran Kartı:Nvidia GT-745M (Bozuk olduğu için İntel HD Graphics 4600 devrede)
RAM: Nanya 4 GB'lik 1333 MHz en kalitesizinden bir RAM
Harddisk: WD blue 500 GB 5400 RPM
Anakart: Pegatron C15B

Not: Bilgisayar fabrika çıkışı hatalıdır ama firma kabul etmemiştir ve bu gerçeği garanti bitince içini açtığımda gördüm işlemci ayağı kopuktu ekran kartı sıvı temasından bozuldu denilmesine ragmen oksitlenme vb bir şey görmedim. Soru: Eğer bilgisayar şuan dökülmüş haldeyken tüketici heyetine başvursam haklı olduğumuz ortaya çıkarsa para iadesi vb alabilir miyim ya da haksız çıkarsam ceza öder miyim bilenler varsa yazarsa sevinirim. @Recep Baltaş @BilgisayarKurdu

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı