GT 840M CS:GO Ani FPS Düşüşleri

OlorinTheGrey

Hectopat
Daha fazla  
Ben mesela CS:GO oynarken 150-120 FPS civarı alıyorum ama bir anda nedense 50-30 FPS arasına düşüyor ve kasmaya başlıyor. 5-10 saniye sonra eski haline dönüyor, sebebi ne olabilir?

Bilgisayarım laptop;
  • i5 4200M
  • GT 840M
  • 8 GB RAM

Ben mesela CS:GO oynarken 150-120 FPS civarı alıyorum ama bir anda nedense 50-30 FPS arasına düşüyor ve kasmaya başlıyor. 5-10 saniye sonra eski haline dönüyor, sebebi ne olabilir?

Bilgisayarım laptop;
  • i5 4200M.
  • GT 840M.
  • 8 GB RAM.

50arkadaşlar selamlar sistem özelliklerim böyle.
Ryzen 3 3200u with Radeon Mobile Graphics.
Vega 3 ekran kartı.
Radeon R530 ekran kartı.
4 GB RAM (sorunu RAM'den kaynaklı zannedip 12ye çıkardım)
Öncelikle sorunumu tam olarak anlatayım sonra geçicem laptopumu ilk aldığımda yüksek FPS'le CS:GO oynayabiliyordum hiçbir problem yoktu aradan 8 9 ay geçtikten sonra CS:GO'da 2 3 raund geçtikten sonra FPS 5 10 seviyesine düşüyordu sonradan eski haline geliyordu bu sorun tekrarlıyordu.
Çözüm: (çift ekran kartı olan laptoplar için geçerli bu çözüm arkadaşlar )aygıt yöneticisine girip görüntü bağdaştırıcıları kısmından iki ekran kartınızdan herhangi birine sağ tıklayıp devre dışı bırak diyin ve pc'yi̇ yeniden başlatıp oyuna girin sorun devam ederse aynı kısımdan devre dışı bıraktığınız ekran kartını etkinleştirip diğer ekran kartınızı devre dışı bırakmayı deneyin ben sorunumu böyle çözdüm.

Önemli not:(tek ekran kartınız varsa onu sakın devre dışı bırakmayın size ciddi sorunlara mal olabilir.

Geri
Yukarı