GT 840M GTA 5 Performansı

Mahmut D.

Kilopat
Arkadaşlar Technopat'ı uzun süredir takip ediyorum fakat katılmam bugüne nasip oldu. Şimdi bende gerkes gibi GTA 5'i merakla bekliyorum. Soracağım birkaç soru var. Öncelikle ekran kartım Very Low'da da olsa oynatacak kadar yeterli mi? Onu geçtim işlemcim U serisi fakat yine de idare eder mi? RAM konusunda sıkıntı yaşanacağını sanmıyorum, bunları cevaplarsınız sevinirim.

• i5 4210U
  • 6 GB RAM
  • GT 840M

Son düzenleyen: Moderatör:
1366x768 seviyesinde, gölgeler, vsync, antisopticfilter ve diğer ıvır zıvır ayarları kapatır veya kapanmıyorsa bile en düşük ayarlara çekerek sadece textureleri medium ve high ayarlarda rahatlıkla oynarsın. Benimde ekran kartım 4GB hafızalı GT 840M. İşlemcim de U serisi i7. Seninde işlemcin i5. Ondanda sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum ama RAM olayı biraz sıkıntı yapabilir dar boğaz gibi, neden dersen 6GB RAM var diyorsun. 8GB olsaydı çok daha iyi olurdu. Saygılar.

Günlerdir forumda sorulan bir konu. Takip eden kişiler zaten görmüştür diye düşünerek yine de şunu söylemek istiyorum, oyun gelmeden bir şey söylemek doğru değil. Belki optimizasyonu sıkıntılı olacak en düşükte bile zor oynayacaksın, belki optimizasyonu iyi olacak orta ayarlarda rahat oynayacaksın. Bunu oyun gelmeden söylemek doğru değil.

Ceza Yemiştim. Şimdi geldim arkadaşlar hepinize teşekkürler son durum ne deneyen var mı ?

Birde Ekran Kartı 64 Bit bunun ne gibi zararları olur ?

Oyunu yükledim. High ayarlarda 2 saate yakın sıfır kasma ile oynatıyor. Fakat ısınmadan dolayı FPS düşüşleri oluyor baya bir.Normalde high de 30-40 arası gidip geliyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı