GT 930M Oyunlarda GPU Kullanımının Düşmesi

Yiğit Güçlü

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Benim laptopum Toshiba Satellite L50-C modeli. İşlemci: İntel 5200u, ekran kartım Nvidia 930M modeli, 8GB RAM, 2.6GHz işlemci hızına sahip. Genel olarak normalin üstünde donanım gerektiren oyunları orta veya düşük ayarlarda akıcı şekilde oynuyorum. LoL ve CS:GO gibi oyunları zaten 180 FPS'in altına düşmüyorum. Ancak aldığım günden beri Nvidia ekran kartının çalıştığı tüm oyunlarda kaynaklanan problem hangi oyun olursa olsun her 30 saniyede bir FPS bir anda 10-15 civarına düşüyor ve 2 saniye kadar kalarak tekrar 170-180 civarına tekrar çıkıyor. Bir hafta önce format attım driverlerini eksiksiz kurdum. Birkaç gün önce Wolfenstein The New Order'ı ve MSI afterburner programını yükledim. Takip ederken ekran kartı kullanımı %90'larda seyir ederken bir anda %5lere düşüyor bu arada FPS yerlerde haliyle. Sonra tekrar %90lara çıkıyor. Ve bu her 30 saniye de bir tekrar ediyor. Drop yiyor yada Darboğaz oluyor mevzusu filan mı var. Garantiye mi vermeliyim?
qqqqq.jpg

wwwww.jpg

Bunlar da Wolfenstein oyunundan 3-5 saniye arayla aldığım ekran görüntüleri.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı