GT 940M sistemde Valorant düşük performans

İşletim sistemi
Windows 10
Thermal Throttling oluyor. ThrottleStop FIVR sekmesini atın. Undervolt edelim biraz yararı olur.

Undervolt nasıl yapılıyor? Çok basit bir şekilde anlatabilir misin çünkü anlamıyorum bu işlerden.

Dosya Ekleri

• TS 8.74 - Monitoring 13.07.2021 08_21_54.png
    TS 8.74 - Monitoring 13.07.2021 08_21_54.png
    40,1 KB · Görüntüleme: 22
Undervolt nasıl yapılıyor? Çok basit bir şekilde anlatabilir misin çünkü anlamıyorum bu işlerden.
Eski bir ThrottleStop sürümü kullanıyorsunuz sanırım.
Güncelleyin.

Merak etmeyin zaten aşama aşama anlatacağım zor bir şey yok yani.

Eğer girdiğimiz değer uygun değilse sistem ya donar yada mavi ekran verir. Paniğe gerek yok. Sistemin Power tuşuna basılı tutarak kapatın. Ardından yeniden açın.

FIVR sekmesine girin ve ekranın orta üst kısmından CPU Cache'i seçin. Ardından o kısmın hemen altında Offset Voltage'i göreceksiniz. Range'i 250mV yapın. Ardından Offset Voltage değerini -100 olarak ayarlayın. Eğer bu değeri girdiğinizde sistem donmaz yada sorun etmez ise bu sefer oyuna girerek test edin. Eğer oyundayken sistem donarsa yada mavi ekran verirse bu değerin altına çekmeliyiz.

Donmaz ise değeri arttırmaya devam edebiliriz.

Eski bir ThrottleStop sürümü kullanıyorsunuz sanırım.
Güncelleyin.

Merak etmeyin zaten aşama aşama anlatacağım zor bir şey yok yani.

Eğer girdiğimiz değer uygun değilse sistem ya donar ya da mavi ekran verir. Paniğe gerek yok. Sistemin Power tuşuna basılı tutarak kapatın. Ardından yeniden açın.

Fıvr sekmesine girin ve ekranın orta üst kısmından CPU Cache'i seçin. Ardından o kısmın hemen altında offset Voltage'i göreceksiniz. Range'i 250mv yapın. Ardından offset voltage değerini -100 olarak ayarlayın. Eğer bu değeri girdiğinizde sistem donmaz ya da sorun etmez ise bu sefer oyuna girerek test edin. Eğer oyundayken sistem donarsa ya da mavi ekran verirse bu değerin altına çekmeliyiz.

Donmaz ise değeri arttırmaya devam edebiliriz.

Takılmalar hala var oyun içinde mavi ekran veya herhangi bir hata almadım ve fanımdan ses gelmiyor bozulmuş veya çalışmasını engelleyen bir şey olabilir mi? Bilgisayarım hala oldukça sıcak.

Takılmalar hala var oyun içinde mavi ekran veya herhangi bir hata almadım ve fanımdan ses gelmiyor bozulmuş veya çalışmasını engelleyen bir şey olabilir mi? Bilgisayarım hala oldukça sıcak.
Zaten daha bitiremedik Undervolt sürecini ama fandan ses gelmemesi zaten pek doğru değil. Hafa üfleyip üflemediğine bakın. İş bilgisayarlarının fanları sessiz olur.

Benzer şekilde CPU Core'a -144'lük
İntel GPU'ya -60
iGPU Unslice'a -60
System Agent'a -40'lık Undervolt uygulayın. Az önce yapmıştık ya.

Bu arada Apply'a basmayı unuttuysanız basın. Apply'a basmak ayarları uygular.

Sistem zaten sıcak olmalı ama bu sıcaklık sistemi yavaşlatmamalı, amacımız bu yönde.

Zaten daha bitiremedik undervolt sürecini ama fandan ses gelmemesi zaten pek doğru değil. Hafa üfleyip üflemediğine bakın. İş bilgisayarlarının fanları sessiz olur.

Benzer şekilde CPU Core'a -144'lük
Intel GPU'ya -60
iGPU Unslice'a -60
System Agent'a -40'lık undervolt uygulayın. Az önce yapmıştık ya.

Bu arada Apply'a basmayı unuttuysanız basın. Apply'a basmak ayarları uygular.

Sistem zaten sıcak olmalı ama bu sıcaklık sistemi yavaşlatmamalı, amacımız bu yönde.

-144 yapınca bilgisayar donuyor ama ondan önce demem gereken şu var bilgisayarı söktüm az önce termal macun yenilemesi ve fan temizliği yapınca sıcaklık değerlerim düştü ve boştayken 70 derece gözükürken şu anda 40 50 arası derecelerde.

-144 yapınca bilgisayar donuyor ama ondan önce demem gereken şu var bilgisayarı söktüm az önce termal macun yenilemesi ve fan temizliği yapınca sıcaklık değerlerim düştü ve boştayken 70 derece gözükürken şu anda 40 50 arası derecelerde.
Gayet iyi oyunda test edin. Sorun yoksa ne güzel.

Gayet iyi oyunda test edin. Sorun yoksa ne güzel.

Mevzu tamamıyla bu oyundayken 60 70 dereceleri gördüm gayet sağlıklı bir şekilde 70 80 FPS almaya başladım elimde ki termal macun kalitesiz ve azdı önereceğiniz kaliteli termal macunla bunu daha iyi hale getirebilirim yardımların için çok teşekkür ederim.

Mevzu tamamıyla bu oyundayken 60 70 dereceleri gördüm gayet sağlıklı bir şekilde 70 80 FPS almaya başladım elimde ki termal macun kalitesiz ve azdı önereceğiniz kaliteli termal macunla bunu daha iyi hale getirebilirim yardımların için çok teşekkür ederim.
MX4 öneriyorlar sanırım sektörün en iyilerinden birisi o. Onu almanızı önerebilirim. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı