GT1030 vs. RX550

Aynen bende ondan diyorum hep aynı sebepler diye işte ancak artık GT 1030 ile RX550 yan yana geldiğinde RX550 öneriliyor. Dediklerini bende yaşadım ama 3 4 ay önceydi artık GT 1030'u RX550 almaya bütçesi yetmeyenlere öneriyorlar. Yani artık RX 550 varken GT 1030'a iyi diyenler NVIDIA fanıdır çünkü testler var ve testlerde FPS olarak genelde RX550 önde bu testleri ben atmama rağmen NVIDIA'yı tutup birkaç kişi GT1030 daha iyi deyiveriyor sebep belirtmemiş onlar açık açık NVIDIA fanboyluğu yapıyorlar pek takılmamak lazım yani forumu takip ediyorum artık senin dediğini yaşamak daha zor. Bir de Turbox RX550'lerde var onları önermemelerine bende katılıyorum.

Aslında sana bir şey söyleyeyim mi millet NVIDIA'yı zenglinlik olarak görüyor havalı olduğunu düşünüyor bence benim düşüncem böyle.

Aslında sana bir şey söyleyeyim mi millet NVIDIA'yı zenglinlik olarak görüyor havalı olduğunu düşünüyor bence benim düşüncem böyle.

Haklısın ama bir arkadaşım var yıllardır GT210 kullanıyor hala NVIDIA fanı kendi de kabul ediyor fanlığını mesela ama RX 550 vereyim sana diyorum vallahi olur falan yapıyor :). Şöyle bir durum var bende GT 710 kullanmıştım bir süre RX 550'ye geçiş yaptım 2019 da 900 TL'ye almıştım gayet memnun kaldım mesela AMD'nin driveri daha kullanışlı geldi ha bire güncelleme veriyor şaşırdım bilgisayarın bayağı performansı artmıştı sonra RX570 aldım geçen sene iki ekran kartını da kullanıyorum. Arkadaş sadece RTX olayından dolayı NVIDIA'yı tutuyordu dedim AMD'yi sevmek zorunda değilsin ama AMD eski AMD değil dedim GT 710 kullandığım anılarımı anlattım vs. yani NVIDIA'nın fanı çok başka bir olayı yok açıkçası hatta forumda bazı kişilerin bir sözü vardır hangisi ucuzsa onu alın diye böyle bakmak lazım olaya. Artık ekran kartı kalmadığı için piyasada mining krizi olsun korona olsun şu an sadece F/P bakmak zorundalar RX550 daha fazla FPS verecek ama GT 1030 şu an 900 TL iken RX550 4 GB 128 Bit modelleri 2600 TL de geziniyor adam zorunlu GT 1030 al diyor bütçe az, paran varsa neden RX550 önermesin ha eskiden bu kartların fiyatı hemen hemen aynıydı GT 1030 daha iyi diyorlardı gördüm onlar fan işte gidip testleri atsan ne diyebilecekler? O yüzden salla geç konuyu da boşuna açmışsın :D boşuna laf yemişsin burada. İkinci el önerecekleride bariz belliydi. Biride gitmiş APU sistem testi atmış o videodaki RX 550 MSI modeli en güçsüz modellerindendir RX550'nin işte.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı zamanda dövizinde mininginde stok sorununda hepsinin birden etkisi var bu kart fiyatlarına.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı