GT502 için fan önerisi

Dnz_omer

Hectopat
Kasa beyaz renk.
5600X ASUS RX6800 asusb550-F ekipmanlarım.

Bunlar iyi mi ya da başka öneriniz var mı?

Başlıkta fan önerisi yazıyor ama sıvı soğutucu önerisi istiyorsun galiba. Moderatörler bazen konu içeriklerini tam okumadan başlıklara müdahale edebiliyorlar. 😇

Lian Li COrsair'in çok daha üzerinde bir performans sergiler. Bütçen yetiyorsa hem rengi hem de performansı açısından tercih edilecek bir soğutma ama 5600X için biraz fazla kaçacaktır. 240mm Alman yeterli.

Lian Li Galahad öneriyorum. Performans açısından H150'den kat be kat üzerinde. Bir de Lian Li'nin kullandığı fanlar, yanlış hatırlamıyorsam temaslı fanlar. Yani tek bir kablo ile seri bağlama olmadan, üç fanı denk getirerek (temas ettirerek/yanyana takarak) çalıştırabiliyorsunuz ki kablo karmaşıklığı ortadan kalkıyor bir nevi. Bunun üzerine 5600X aman aman ısınan bir model değil ancak bütçeniz varsa alabilirsin.

Kusursuz performans istiyorsan galahad al ama sesi seni rahatsız edecektir. Sese takınlıtıyım ben mesela bayağı. Arctic LF2 360mm kullanıyorum.
Max fan hızında aralarında aralarında 4 derece ve 10 desibel fark var.
Senin için 4 derece mi daha önemli yoksa 10 desibel mi ona karar ver.

1677241597922.png

Ayrıca Arctic'de VRM fanı bulunmakta. Anakartın iyi bir model değilse veya işlemcine overclock atıyorsan faydasını görebilirsin.
1677241781629.png

Aynı fiyatta olsalar Galahad'ı öneriridim ancak aradaki farka değecek kadar bir artısı yok. Ayrıca Corsair'in satış sonrası desteği oldukça tatmin edici. Bu yüzden H150 öneririm.

Bu da kasanda güzel gidecek bir fan takımı. Fiyat olarak da performans olarak da gayet yeterli ve PWM + ARGB.
Afedersin ARGB değilmiş. RGB fanlarmış. Ben diğer bir modeliyle karıştırdım.

Beyaz fan takımı olarka şunu önerebilirim ama

Aynı fiyatta olsalar Galahad'ı öneriridim ancak aradaki farka değecek kadar bir artısı yok. Ayrıca Corsair'in satış sonrası desteği oldukça tatmin edici. Bu yüzden H150 öneririm.
Bu arada ben 240mm modelini kullanıyorum Corsair'in. Evet 5600X için çok çok yeterli ve sessiz bir soğutucu. Ama Ghalad alabiliyorken Corsair almazdım. Ama Corsair alıp aradaki farkı başka bir şeye harcardım kesinlikle.

Başlıkta fan önerisi yazıyor ama sıvı soğutucu önerisi istiyorsun galiba. Moderatörler bazen konu içeriklerini tam okumadan başlıklara müdahale edebiliyorlar. 😇

Lian Li Corsair'in çok daha üzerinde bir performans sergiler. Bütçen yetiyorsa hem rengi hem de performansı açısından tercih edilecek bir soğutma ama 5600X için biraz fazla kaçacaktır. 240mm alman yeterli.

Şey ileride yükselteceğim 5600X i ondan dolayı şimdiden bayılırsam ileride bu dertten kurtulurum diye düşünüyorum.Bir de kasanın kıç tarafına ne takmalıyım acaba?

Kasa güzel bir kasa, 360mm alıp, geri kalanı 120mm ile doldurursan süper durur. 120mmleri çok kaliteli almana gerek yok. Corsair fan güzel.

360mm ile 120mmlerin farklı olması kötü olmaz mı ki?

Kusursuz performans istiyorsan galahad al ama sesi seni rahatsız edecektir. Sese takınlıtıyım ben mesela bayağı. Arctic LF2 360mm kullanıyorum.
Max fan hızında aralarında aralarında 4 derece ve 10 desibel fark var.
Senin için 4 derece mi daha önemli yoksa 10 desibel mi ona karar ver.

Eki Görüntüle 1680325

Ayrıca Arctic'de VRM fanı bulunmakta. Anakartın iyi bir model değilse veya işlemcine overclock atıyorsan faydasını görebilirsin.
Eki Görüntüle 1680332

Çok teşekkürler öncelikle. Hafif seslerden aşırı rahatsız olan biriyim ve tek derdim performans değil,biraz havalı kasam da olmasını istiyorum. Attığın güzel görünmedi gözüme.

Ne gibi desteği var ki?

Affedersin ARGB değilmiş. RGB fanlarmış. Ben diğer bir modeliyle karıştırdım.

Beyaz fan takımı olarka şunu önerebilirim ama.

Bu arada ben 240mm modelini kullanıyorum Corsair'in. Evet 5600X için çok çok yeterli ve sessiz bir soğutucu. Ama ghalad alabiliyorken Corsair almazdım. Ama Corsair alıp aradaki farkı başka bir şeye harcardım kesinlikle.

Çok teşekkürler 120mmleri kaydedeceğim ileride Update attığımda alırım şu an 4 tane yeterli bence.
Bunları takmak zor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı