GT940 Oyun oynarken PC kapanma sorunu

TOXLEX

Hectopat
Merhaba 2 senedir oyun oynadığım bilgisayarımda hiçbir sorun yokken yine aynı oyunda ekde vereceğim resim gibi ekran olup PC kapanıyor yardımcı olabilir misiniz donanım özelliklerini de yazayım
-GeForce GT940 MX
-12 GB DDR4 RAM MHz'sini bilmiyorum
-Intel i7-7500U 2.70 Turbo 2.9 GHz

IMG_20200403_200019.jpg

Üzücü haberi verebilirim ki ekran kartınız yanmış oalbilir. Benimde başıma gelmişti ben ekran kartını değiştirerek çözmüştüm. Eğer bilgisayarınızın garantisi varsa arayıp sorabilirsiniz.

Ekran kartı chipset arızası gibi gözüküyor buradan bakınca, her ihtimale karşı bir fan temizliği ve termal değişimi önerebilirim sorun devam ederse garantiye başvurun garanti yoksa cihazı elden çıkarın.

ekran kartı yanmış olsa hiç açılmaması gerek değilmi sadece sistemi zorlayan oyunlarda bu şekilde oluyor
O zaman içerisindeki çip ısındığından dolayı olabilir. Fanı söküp termal macunu yenileyin. Belki sorun çözülür. Bende deneyim belki benim ekran kartım yanmamış olabilir. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı