GTA 4 araba modu nasıl yapılır?

emircannnn

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ben GTA 4'e araba modu yapmak istedim. Yani mesela McLaren, Lamborghini falan eklemek istedim YouTube'dan videolar izledim ama hiçbir etki olmadı. Nasıl yapabileceğim hakkında bilgisi olan varsa yazsa sevinirim.(gtall denendim olmadı)

Eger elindeki GTA IV sürümü patchlenmiş sürüm ise modladıktan sonra çökme ve oyunun açılmaması gibi sorunlar yaşayabilirsin. Peki patchlenmiş sürümler için ne yapabilirim veya patchlenip patchlenmediğini nasıl anlarım diyorsan basit. Patchli sürümler genelde Steam gibi platformlardan satın alınan sürümlerdir. Ve patch lendiğini oyunun konumuna bakarak anlayabilirsin. Eğer oyun klasöründe 3 tane gtaıv dosyası yoksa ve onun yerinde gtaıv.exe.old gibi bir dosya varsa o oyun patchlidir. Bu arada oyun verisyonunun EFLC (episodes from liberty City) olması pek bir şeyi değiştirmiyor. Oyunun patchli ise doğru oyun versiyonunun downgrade sürümünü indirip kurmalısın. Bunu nasıl yapacağına gelirsek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video yardımcı olacaktır. Şimdi araba modlarını yüklemeye gelirsek. Bunun için Open IV programını kullanman gerekir. Onu da nasıl kullanacağın ile ilgili video burada:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Umarım yardımı dokunmuştur.

Bu arada yukarıda anlattığım yol ile korsan GTA 4 kopyasını da aynı şekilde modlayabilirsin fakat oyun klasörünün bir kopyasını almanda fayda var yoksa tekrardan bir 14 GB daha indirirsin.

Open IV gibi bir arşiv açıcı program gerekli. GTA 4 araba dosyaları. Wft ve. Wtd olmak üzere 2 dosya olurlar.

Open IV'de yapman gerekenler şöyle;

Open IV üzerinden oyunun klasörünü belirle, GTA4/PC/Models/CD İmages/Vehicles. burada, oyundaki tüm arabaların dosyaları var.

Buraya gelip, yukarıdan edit Mode'u açacaksın. Sonra, elindeki. Wtf ve. Wtd dosyalarını o klasöre atacaksın ( ek olarak, değiştirdiğin arabanın dosyalarının yedeğini almanı öneririm. )

Ardından, Open IV'yi kapatıp oyuna girmen yeterli. Lakin, çoğu araba modunda araçtan ateş ederken kamera açısı orijinaller kadar sağlam olmuyor, onu da dosyalardan kamera açısını değiştirerek yapıyorsun.

Peki, araba modlarını nereden bulabilirim diyorsan, Nexus'ta vardır aslında. Şuradan da bakabilirsin.

Geri
Yukarı