GTA 4 sorunları nasıl fixlerim?

İşletim sistemi
Windows 10

Polestar45

Hectopat
5 yıl önce GTA EFLC'yi bitirmiştim sonrasında GTA 4'de aldım fakat sistemim oyunu çalıştırmamıştı o zaman anlamamıştım sonrasında öğrendim optimizasyonu çok kötü 1 yıl önce PC aldım ve oynamak istedim bayağı oynadım fakat Nico'nun evinin yakıldığı yerde oyun donuyor ve tepki vermiyor başka bölgelere giderken de böyle oluyor oyun orijinal bir de sizce Driver'ları eski versiyonu mu yüklesem?

Bu arada oyunu ayarlarına gir mesela ekran kartın 2 GB ama orada 300 MB yer vermiş ve kırmızı he onu nasıl düzeltirsin şimdi onu nalatacğım:

1.oyunun bulunduğu klasöre gir.
2.oyunun bulunduğu GTAIV.exenin bulunduğu yere sağ tıkla yeni metin belgesi oluştur de ve adını commandline yap.
3.metin belgesinin içine:
-availablevidmem 50.0
(Bu miktarı oyundaki ayarlara gir grafik bölümüne girince ekran kartı miktraı ne kadarsa ona göre kendi gerçek ekran kartının miktarına gelecek şekilde ayarlıcaksın orada 10 yazıyor diyelim senin ekran kartı 2 GB oraya 200 yazacaksın çünkü bu değer oyunun okuduğu değerle çarpılıyor.)
4.büyük ihtimalle sorunun bundan dolayı çünkü ekran kartını okumayan bir oyun donar ve sebepsiz yere hata verir.

NOT:EĞER 200 YAZIP BIRAKIRSAN HATA VEREBİLİR TAM SAYI YAZDIKTAN SONRA NOKTAKOY VE YANINA SIFIR YAZ AYNI 50.0 GİBİ.(BİLEREK BÜYÜK HARFLE YAZDIM)

Bu arada oyunu ayarlarına gir mesela ekran kartın 2 GB ama orada 300 MB yer vermiş ve kırmızı he onu nasıl düzeltirsin şimdi onu nalatacğım:

1.oyunun bulunduğu klasöre gir.
2.oyunun bulunduğu GTAIV.exenin bulunduğu yere sağ tıkla yeni metin belgesi oluştur de ve adını commandline yap.
3.metin belgesinin içine:
-availablevidmem 50.0
(Bu miktarı oyundaki ayarlara gir grafik bölümüne girince ekran kartı miktraı ne kadarsa ona göre kendi gerçek ekran kartının miktarına gelecek şekilde ayarlıcaksın orada 10 yazıyor diyelim senin ekran kartı 2 GB oraya 200 yazacaksın çünkü bu değer oyunun okuduğu değerle çarpılıyor.)
4.büyük ihtimalle sorunun bundan dolayı çünkü ekran kartını okumayan bir oyun donar ve sebepsiz yere hata verir.

NOT:EĞER 200 YAZIP BIRAKIRSAN HATA VEREBİLİR TAM SAYI YAZDIKTAN SONRA NOKTAKOY VE YANINA SIFIR YAZ AYNI 50.0 GİBİ.(BİLEREK BÜYÜK HARFLE YAZDIM)
teşekkür ederim deneyeceğim birde patch varmış sence yüklemeye gerek var mı

Teşekkür ederim deneyeceğim bir de patch varmış sence yüklemeye gerek var mı?

Patchler çoğu zaman işe yarayabilir yani oyunu optimize eden güncellemeler vs. olabilir bu da belki oyunun hata vermesini engeller bende de böyle saçma sorunlar vardı patch düzeltir en son güncel gtaıv zaten bayağı kendini düzeltmişti.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı