GTA 5 hata vermeden kapanıyor

K-Hax

Centipat
Merhaba Technopat ailesi başlıkta gördüğünüz gibi oyunu 5-10 bazen 30-40 dakika oynadıktan sonra oyun donuyor ve 1-2 saniye sonra oyundan atıyor.
Oyunu Epic Games'den aldım yani orijinal.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu sorun olabilir, oyundan atmıyordu ama sıvı soğutma kullanıyorum ben ve fan ayarlarını elle yapmıştım, işlemci 70 dereceyi görürse %90'a hızda çalışsın diye.

Bugün oyunu açtıktan 5dk sonra fanlar gürültülü çalışmaya başladı, baktığımda GTA 5'in %100 CPU kullanım yaptığını gördüm ve saçma geldi. Daha yüklü oyunları çalıştırabiliyor çünkü. R5 3600 ve RX 5700XT kullanıyorum.

Sebebini araştırdığımda 2 tane arkaplan uygulaması sebep oluyor.

1-) Eğer MSI ekran kartı kullanıyorsan ve MSI Gaming App yüklüyse bunu sil. Arkaplanda çalışan triggermodemonitor diye bir servisi GTA 5'i çok zorluyor.

2-) Yine oyun başladıktan sonra Alt+Tab ile masaüstüne geç ve görev yöneticisini açarak Rockstart Games Launcher uygulamasını sonlandır.

Bu ikisini yaptıktan sonra %100 olan işlemci kullanımım %30'lara düştü ve işlemci sıcaklığım 60 dereceye düştü.

Bu çözüm GTA 5 açıkken %100 CPU olması durumu için geçerli.

Şu sorun olabilir, oyundan atmıyordu ama sıvı soğutma kullanıyorum ben ve fan ayarlarını elle yapmıştım, işlemci 70 dereceyi görürse %90'a hızda çalışsın diye.

Bugün oyunu açtıktan 5dk sonra fanlar gürültülü çalışmaya başladı, baktığımda GTA 5'in %100 CPU kullanım yaptığını gördüm ve saçma geldi. Daha yüklü oyunları çalıştırabiliyor çünkü. R5 3600 ve RX 5700XT kullanıyorum.

Sebebini araştırdığımda 2 tane arkaplan uygulaması sebep oluyor.

1-) eğer MSI ekran kartı kullanıyorsan ve MSI Gaming App yüklüyse bunu sil. Arkaplanda çalışan triggermodemonitor diye bir servisi GTA 5'i çok zorluyor.

2-) yine oyun başladıktan sonra Alt+Tab ile masaüstüne geç ve görev yöneticisini açarak rockstart Games Launcher uygulamasını sonlandır.

Bu ikisini yaptıktan sonra %100 olan işlemci kullanımım %30'lara düştü ve işlemci sıcaklığım 60 dereceye düştü.

Bu çözüm GTA 5 açıkken %100 CPU olması durumu için geçerli.

Deneyeceğim dostum.

Geri
Yukarı