GTA 5 The Rockstar Games Launcher is Already Running Hatası

İşletim sistemi
Windows 10

AhBeyhan

Centipat
Daha fazla  
  • Q9650
  • GA-EP45T-UD3P
  • ASUS Echelon GTX950
  • Corsair 8GB 1600MHz Ram
  • Win 10Pro 64 Bit
Merhabalar. Yukarıda özelliklerini verdiğim sistemimde GTA 5 bazen "err gfx d3d init" hatası veriyordu. Forumda yaptığım araştırmadan sonra DX11 ve Visual C'nin manuel olarak kurulmasının tavsiye edildiğini gördüm. Bu işlemleri yaptıktan sonra Steam'den oyunu başlatamıyorum. Rockstar Launcher açılıyor ve öylece kalıyor, oyun başlatılmıyor. Launcher üzerinden Play on Steam'a tıkladığımda ise Steam hata veriyor (resim 1). Direk olarak Launcher üzerinden başlatıp Play on Steam dersem bu kez "The Rockstar Games Launcher is Already Running" hatası veriyor (resim2). Log dosyası(resim3). Launcher'ı kaldırıp tekrar kurdum ve Steam'dan Dosya bütünlüğünü doğrulattım sonuç vermedi, sonra Steam appcache dosyasını sildim ancak yine sonuç yok. Fikirlerinizi rica ediyorum, Teşekkürler.

resim 1.png

resim2.png

resim3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Heykelini yapsak şeylerine beton yetmez kral adamsın Allah bahtını açık eylesin.

Evet evet, beton kalmaz :D

Aynı sorunu yaşamaktayım. Konuyu takibe aldım. Umarım bir an önce çözüme kavuşur.

Artık yaşamamaktayım. Aynı sorunu yaşayan bir kullanıcının makalesi. Bazı noktalarda tıpatıp yapmasam da nasıl yaptığımı yazıyorum.
1. C:\program Files\Rockstar games\ lokasyonundaki her şeyi Rockstar'ın kendi uninstall programı ile kaldırdım.
2. Steam\steamapps\common\Grand theft Auto v\ lokasyonundaki GTA5.exe ve GTAVLauncher.exe'yi sildim.
3. Steam kütüphanesinden GTA V'yi bulup,sağ tık> özellikler> yerel dosyalar> yerel dosya bütünlüğünü doğrula dedim. Bu bağlamda Steam sildiğimiz iki .exe dosyasının güncel versiyonlarını indirdi.
4. Rockstar'ın kendi sitesinden Launcher'i indirdim ve kurdum. Ardından Launcher'in özellikler>uyumluluk kısmından bu programı hep yönetici olarak çalıştır kısmını tikledim.
5. yazarın da düşündüğü ve benim de katıldığım, hayati kısım burası muhtemelen.
A-Steam'den çıkış yaptım ve görev yöneticisi üzerinden çalışan Steam'e bağlı herhangi bir uygulama var mı diye baktım. (varsa kapatmalısınız)
B-Rockstar Launcher'i sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırdım ve Update yapmasını bekledim.
C-Update sonlandıktan sonra GTA V ekranında play on Steam butonuna tıkladım ve oyun açıldı.

Eklemem gereken önemli bir nokta bu adımları yapmadan evvel GTA'nın Steam dosyasından GTA5.exe'yi açmayı dene bu hatayı başlarda aldığımda GTA5.exe (0xc000007b) hatası veriyordu. Eğer böyle bir hata veriyorsa %90 .dll uzantılı dizinler ile alakalı olacaktır. Adımları uygulamadan bu hatayı çözmelisin.

Aynı sorunu yaşamaktayım. Konuyu takibe aldım. Umarım bir an önce çözüme kavuşur.

Artık yaşamamaktayım. Aynı sorunu yaşayan bir kullanıcının makalesi. Bazı noktalarda tıpatıp yapmasam da nasıl yaptığımı yazıyorum.
1. C:\program Files\Rockstar games\ lokasyonundaki her şeyi Rockstar'ın kendi uninstall programı ile kaldırdım.
2. Steam\steamapps\common\Grand theft Auto v\ lokasyonundaki GTA5.exe ve GTAVLauncher.exe'yi sildim.
3. Steam kütüphanesinden GTA V'yi bulup,sağ tık> özellikler> yerel dosyalar> yerel dosya bütünlüğünü doğrula dedim. Bu bağlamda Steam sildiğimiz iki .exe dosyasının güncel versiyonlarını indirdi.
4. Rockstar'ın kendi sitesinden Launcher'i indirdim ve kurdum. Ardından Launcher'in özellikler>uyumluluk kısmından bu programı hep yönetici olarak çalıştır kısmını tikledim.
A-Steam'den çıkış yaptım ve Görev Yöneticisi üzerinden çalışan Steam'e bağlı herhangi bir uygulama var mı diye baktım. (varsa kapatmalısınız)
B-Rockstar Launcher'i sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırdım ve Update yapmasını bekledim.
C-Update sonlandıktan sonra GTA V ekranında play on Steam butonuna tıkladım ve oyun açıldı.

Eklemem gereken önemli bir nokta bu adımları yapmadan evvel GTA'nın Steam dosyasından GTA5.exe'yi açmayı dene bu hatayı başlarda aldığımda GTA5.exe (0xc000007b) hatası veriyordu. Eğer böyle bir hata veriyorsa %90 .dll uzantılı dizinler ile alakalı olacaktır. Adımları uygulamadan bu hatayı çözmelisin.

Hocam Launcher'i nereye kuracaz.C diskine mi oyunun kurulu olduğu klasörün içine mi?

Hocam Launcher'i nereye kuracaz.C diskine mi oyunun kurulu olduğu klasörün içine mi?
Hocam, umarım geç kalmamıştır cevabım. Launcher'i otomatik kurulum şeklinde herhangi bir destinasyon belirtmeden kuruyor olmalısınız. Launcher, Gta'dan ayrı bir şekilde çalışıyor dolayısıyla kurulu olduğu dosyaya kurmanıza gerek yok.

A-Steam'den çıkış yaptım ve Görev Yöneticisi üzerinden çalışan Steam'e bağlı herhangi bir uygulama var mı diye baktım. (varsa kapatmalısınız)

Hepsini yaptım hiçbir şey olmadı.

1. C:\Program Files\Rockstar Games\ lokasyonundaki her şeyi Rockstar'ın kendi uninstall programı ile kaldırdım.
2. Steam\steamapps\common\Grand Theft Auto V\ lokasyonundaki GTA5.exe ve GTAVLauncher.exe'yi sildim.
3. Steam Kütüphanesinden GTA V'yi bulup,Sağ tık> Özellikler> Yerel Dosyalar> Yerel Dosya Bütünlüğünü Doğrula dedim. Bu bağlamda Steam sildiğimiz iki .exe dosyasının güncel versiyonlarını indirdi.
4. Rockstar'ın kendi sitesinden Launcher'i indirdim ve kurdum. Ardından Launcher'in Özellikler>Uyumluluk kısmından bu programı hep yönetici olarak çalıştır kısmını tikledim.
5. Yazarın da düşündüğü ve benim de katıldığım, hayati kısım burası muhtemelen.
a-Steam'den çıkış yaptım ve görev yöneticisi üzerinden çalışan Steam'e bağlı herhangi bir uygulama var mı diye baktım. (Varsa kapatmalısınız)
b-Rockstar Launcher'i sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırdım ve Update yapmasını bekledim.
c-Update sonlandıktan sonra GTA V ekranında Play on Steam butonuna tıkladım ve oyun açıldı.

Eklemem gereken önemli bir nokta bu adımları yapmadan evvel GTA'nın steam dosyasından GTA5.exe'yi açmayı dene bu hatayı başlarda aldığımda GTA5.exe (0xc000007b) hatası veriyordu. Eğer böyle bir hata veriyorsa %90 .dll uzantılı dizinler ile alakalı olacaktır. Adımları uygulamadan bu hatayı çözmelisin.
Uzun zaman olmuş fakat belki gören biri olur bunun epic games hali var mıdır?

Geri
Yukarı