GTA 5'i 60Hz Moda Alamıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yusuf Can

Kilopat
Daha fazla  
  • FX 6300
  • Sapphire 7850 2GB 256 Bit
  • 8GB 1600MHz RAM
  • MSI 970-A G46 Anakart
Arkadaşlar bu sistemde oyunu normal High ayarlarda 40 FPS'de oynuyorum. Ayarlarda ki Hz konusuna takıldım. Bende 59Hz neden yok? Az önce konu açtım fakat mesaj atamıyorum nedense. Oyunu 60FPS'ye sabitlemek için ne yapmam gerekiyor.

@SypeR hocam beni aydınlatır mısınız? Ben pek bilmiyorum. Eksik yaptığım bir şeyler var galiba.

@Yusuf Can Öncelikle diğer konunda verdiğim cevaba tekrar bir göz at istersen. 59 ile 60Hz arasında bir fark yok, olmayacak, olamayacak da. Olması imkansız zaten.

Şimdi gelelim diğer konuya ve bu konuya neden mesaj yazamadığına. Yazamıyorsun çünkü konuyu kilitledim, zira sorunun çözümü yok. 59 ile 60Hz aynı şeylerdir. Kimi sürücü 59.94'ü 59 diye yazar, kimi sürücü 60Hz diye yukarı yuvarlar gider. Aynı şekilde kimi oyun motoru açık açık 59.94Hz diyerek belirtir, kimi oyun motoru da 59Hz veya 60Hz diyerek yuvarlayarak belirtir. Yani arada performans farkı falan yok. Sistemin yukarı ya da aşağı yuvarlama farkı var.

60Hz'de 6 ile 0 var. Toplarsan yine 6 eder. Ama 59Hz'de 5 ve 9 var. Toplarsan 14 eder. Şimdi 14 ile 6'yı toplarsak 20 yapar. Elimizde senin kafana taktığın 2 farklı çözünürlük mevcut. 20 ile 2'yi çarparsak 40 yapar. Ve MHP'nin 40. yıl dönümü kutlu olsun diyerek konuyu burada noktalıyorum.

Dipnot: Eğer yine aynı soruyu tekrardan sorarsan cevapları okumamadan dolayı 1 haftadan başlayan cezalar vereceğiz. Yok gider birde çift hesap açarsan 1 ay diye katlana katlana gidecektir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı