GTA 5'te bir zaman sonra kasma yaşıyorum

İşletim sistemi
Windows 10

Swrcn

Centipat
GTA 5 oynarken ilk başta hiç kasma yok fakat 15 20 dakika sonra oyun kasmaya başlıyor. Sistem özelliklerim şöyle:
  1. Intel Core i5 1035G1
  2. RAM 4 GB
  3. Ekran kartı GeForce MX230 2 GB
  4. 1 TB HDD bellek
Sistemimin üst seviye olmadığını biliyorum fakat kasma yaşamadan oynayabileceğim bir yol var mı? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınıyor olabileceğinden şüpheleniyorum. Ekran kartı ve RAM de, oyun için pek yeterli değil açıkçası..
Isınma çok fazla değil değerine tam olarak bakmadım ama aşırı bi sıcaklığı yok

GTA 5 4GB minimum istiyor. Bi sorun olmaması lazım aslında ama.
En düşük ayarlara alsam bile bi zaman sonra kasıyor

Texture quality yi düşük tut msi afterburner gibi programlarla vram kullanımını kontrol et aynı zamanda sıcaklıklara da bak belirli süre sonra yaşanan kasmalar genelde sıcaklıktandır .Ama sorun bence ramden kaynaklı ekran kartın orta ayarlarda 30 60 arası fps veriyordur zaten kardeşim 940mx ile takılma olmadan oynayabiliyordu. Muhtemelen senin sorunun hem tek kit ram hem de 4gb olmasından kaynaklı gibi duruyor.

Texture quality yi düşük tut msi afterburner gibi programlarla vram kullanımını kontrol et aynı zamanda sıcaklıklara da bak belirli süre sonra yaşanan kasmalar genelde sıcaklıktandır .Ama sorun bence ramden kaynaklı ekran kartın orta ayarlarda 30 60 arası fps veriyordur zaten kardeşim 940mx ile takılma olmadan oynayabiliyordu. Muhtemelen senin sorunun hem tek kit ram hem de 4gb olmasından kaynaklı gibi duruyor.
Teşekkürler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı