GTA 6 için nasıl bir sistem olmalı?

Arda goktas

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar biliyorsunuz GTA 6'nın çıkmasına çok kısa bir yüzyıl kaldı bende yavaş yavaş sistem bakmaya başaldım. Ztn değiştirmeyi düşünüyordum ama yine de sorayım, acaba benim şu anki sistemim GTA 6'yı destekler mi sadece tahminlerinizi söyleyin çıkmamış bir oyunun sistem gereksinimlerini tabii ki bilemezsiniz. Bir de sistemi yükseltmek istesem anakartı da değiştirmem lazım çünkü minimum 3060 Ti tarzı bir şey istiyorum ona da minimum i5 11. nesil olur anakartım da 11. nesilleri desteklemiyorum ekran kartını 2. el alacağım kendi ekran kartımı satıp extra verebileceğim bütçe 5000TL işlemci de bu fiyata dahil en son 2-3 ay önce bakmıştım piyasa değişmemiştir umarım. En kötü RTX 3060 bir de i5 10400F alırım zamanında bu bilgisayarı toplarken 80TL fazla verip i5 almamıştım :D şaka gibi. (son olarak sistemi upgrade edersem PSU değiştirmem gerekirmi 550W Corsair PSU var 80+)

Kısa bir süre kalmadı. Belkide 5 yıl sonra çıkacak. 10 yıldır seneye geliyor diye haberlere inanmaktan bıkmadı bizim halkımız. O sistemle en kötü ihtimal low ayarlarda 60FPS oynayabilirsiniz diye düşünüyorum.

Aslında insanlar abartıyor mükemmel olacak Türkiye de ki çoğu bilgisyar kaldıramayacak diye ama bana göre RDR2 gereksinimlerinin 1.5-2 katını ister.
Çünkü rdr rockstarin en üst noktası idi bunu daha yukarıya en azından bu kadar hızlı çıkarmazlar

Bunu biz bilemeyiz ama Minimum RX 590 / GTX 1070 / 1660 SUPER gibi ekran kartları,

i7-7700K / Ryzen 3 3300X / Ryzen 5 3600 gibi işlemciler ister diye düşünüyorum, tabii söylendiği kadar büyük bir oyunsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı