GTA 6 için PC upgrade erken mi?

RTX 5 serisinin çıkış fiyatı 1600 dolardan başlayacakmış. RTX 5 serisi pahalıya gelir onu alamam ama şuan 4070 alabilirim mesela. E peki o tarihte RTX4070 daha pahalı mı yoksa daha ucuz mu olacak..
Kim çıkış fiyatı 1600 dolardan başlayacak demiş :D? Öyle bir şey yapsalar doğru düzgün kart falan satamazlar zaten. Paranızı dolarda bekletirseniz zamanı geldiğinde 5000 serisi kart almasanız bile aynı paraya hatta daha ucuza 4000 serisi kartı yine alırsınız. Şuan başka oyunlar için ihtiyacınız varsa sistem yükseltin elbette ancak sırf GTA 6 için şuan sistem toplanmaz.

Oyunun çıkmasına daha var fakat fiyatlar için ne kadar erken o kadar iyi hocam.
Oyun 2025 sonunda konsola çıkacak en az 1 yıl sonra PC'ye çıkacak yani 2027 yılının başında. Teknoloji bu hızla ilerler iken gelecekte çıkacak bir oyun için sistem kurmak çok saçma olur. Sonra 2080 Ti'a 1000$ ödeyip 1 yıl sonra aynı performansı veren 3060 Ti 400$'a çıkınca dona kalan insanlar gibi kalırsınız.

Düşünceleriniz için teşekkür ederim ama ben de şaşırdım valla ne yapacağımı :D

Kardeşim imkanın varken hiç düşünmeden upgrade edebiliyorsan et, başkasına sorarak hata ediyorsun bence.

Şuan imkanım var ama RTX5000 serisi kartlar gelecek ya onu düşünüyorum bir yandan..

Kim çıkış fiyatı 1600 dolardan başlayacak demiş :D? Öyle bir şey yapsalar doğru düzgün kart falan satamazlar zaten. Paranızı dolarda bekletirseniz zamanı geldiğinde 5000 serisi kart almasanız bile aynı paraya hatta daha ucuza 4000 serisi kartı yine alırsınız. Şuan başka oyunlar için ihtiyacınız varsa sistem yükseltin elbette ancak sırf GTA 6 için şuan sistem toplanmaz.

Ben de DDR4 sistem var. DDR5 sisteme geçmem demek, yeni ana kart yeni ramler almam demek. Ama mevcutta ram ve anakart var o yüzden gerek duymuyorum. Ben DDR4'de kalacağım peki önceden işlemci, soğutucu, ssd falan alsam ?

Eğer sırf GTA 6 için upgrade yapacaksan paranı dolar ya da euro yap ve bekle. Oyun PC'ye çıktığında yüksek ihtimalle yeni nesil kartlar çıkmış olur. Eğer oyun sadece RTX5000 serisine özel DLSS 4 ya da daha iyi PT tarzı bir şeyle çıkarsa kullanmak istersiniz diye düşünüyorum.

Yeni sistem alacaksanda şuan işlemci tarafına ağırlık vermen daha iyi olur. Güzel bir ddr5 sistem ve yanına seni 2-3 sene idare edecek bir kart alıp yeni seri geldiğinde GPU değiştirir rahat rahat GTA 6 oynarsın.

Bende DDR4 sistem var. işlemci ve ssd almayı düşünüyorum aslında. Amd ryzen 7 5800x3d gelecek için de iş görür mü, 5000 serili kartı yapıştırırım çıkınca :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı