Çözüldü GTA IV GTX 1650 4 GB GPU belleği yanlış gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lionstone19

Kilopat
Yer
Edirne
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Oyunu bugün Steam'den aldım. Çalıştırıp grafik ayarlarına girdiğimde görselde görüldüğü üzere görüntü belleğinin 512 MB olduğunu gördüm. Grafik ayarlarını da belleği aştığı için yükseltemiyorum.

gtaiv.png

NVIDIA'nın GPU etkinliği göstergesinde GTA IV etkin olarak gözüküyor ancak Radeon yazılımına bakınca orada da oyunun açık olduğu ve anlık performans ölçümü yaptığı görünüyor. Muhtemelen oyun dahili GPU ile çalışıyor.

nvidiagpu.PNG

radeon.PNG

Oyun içerisinde FPS 100 civarı olsa da sık sık görüntü bugları ve kasmalar meydana geliyor.

Sistemim:
Ryzen 5 4600H + RX Vega 10
GTX 1650 4 GB
8 GB RAM

Çözüm
Benim ekran kartım 2 GB olmasına rağmen bende de 512MB sorunu vardı. Steam kütüphaneden oyunun özelliklerine tıklayıp başlatma seçenekleri yazan yere -availablevidmem 2996 yazın. 512MB sorunu ortadan kalkacaktır.
Benim ekran kartım 2 GB olmasına rağmen bende de 512MB sorunu vardı. Steam kütüphaneden oyunun özelliklerine tıklayıp başlatma seçenekleri yazan yere -availablevidmem 2996 yazın. 512MB sorunu ortadan kalkacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Benim ekran kartım 2 GB olmasına rağmen bende de 512MB sorunu vardı. Steam kütüphaneden oyunun özelliklerine tıklayıp başlatma seçenekleri yazan yere " -availablevidmem 2996 " yazın. 512MB sorunu ortadan kalkacaktır.

Bunu yapınca düzeldi teşekkür ederim :)

Şu video ile çözebilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı