GTA IV Social Club Girememe Sorunu

casper5737

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar GTA IV'ı Steam'den yükledim ancak Social Club ile girmeye çalıştığımda resimdeki gibi hata alıyorum. UNPNP'yi kapatıp denedim olmadı Offlıne olarak girebiliyorum oyuna sorunsuzca çalışıyor...

Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı4.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Rockstar keşke zamanında GTA V'te yaptığı gibi GTA IV'te de bizi biraz bekletip tam anlamıyla hatasız bir oyun çıkartsaydı. Tek bir önerim daha var, Oyun dosyalarını doğrulamayı dene. Bazen işe yarıyor :/

Tekrar teşekkür ederim. Dosyaları doğrulamam işe yaramadı. AKK da doldu, artık gelecek ay silip yeniden yükleyeceğim galiba. GTA IV ile ilgili herkes yakınıyor. GTA V için durum ne bilmiyorum ama GTA IV konusunda Rockstar Games'in çuvalladığı çok açık.

Arkadaşlar işe yarayabileceğini düşündüğüm için yazmak istedim. Daha önce belirttiğim gibi sadece lisans antlaşması, telif ve hukuki şartlara ilişkin yazıların olduğu ekranda donuyordu. "commandline.txt" isimli bir .txt dosyası oluşturup "-novblank" yazdım ve sorun çözüldü sayılır. Ancak şimdi yeni bir sorun baş gösterdi, zaten bu oyunu oynamak için çekmediğim çile kalmadı ya neyse. Bu sefer de menüden Play'e basıyorum, resimli yükleme ekranı geliyor, karakter resimlerinden sonra siyah ekran geliyor ve oyun başlamıyor. Buna ilişkin internette yabancı-yerli birçok video ve mesaj okudum ancak yine de çözemedim. Recep Baltaş'ın konuya ilişkin forumda bir mesajı vardı, "-availablevidmem X" şeklindeki çözüm önerisi sunmuş denedim fakat netice alamadım. Oyuna girebilirsem ilk sorunum olan online oynayabilme sorunumun çözülüp çözülmediğini test edebliceğim, ancak çözüldüğünü zannediyorum ve hissediyorum. :) Konuya ilişkin çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Şu oyunu tamamıyla sorunsuz oynayabilmek için çok uğraştım, bu sorun da çözülürse ayrıntılı bir mesajla tüm çözüm önerilerimi sunacağım ve birçok kişiye faydalı olacağını umuyorum. Desteklerinizi bekliyorum. :utanç:

Şimdi çok kızan olur, sırf kul hakkına girmemek için korsan oyun/yazılımdan uzak duruyorum ama ciddiyim orijinal yazılım bataklıktır. Okul Matlab lisansı vermişti sırf okul networkuna veya VPN'ine bağlı değiliz diye offline açılmıyordu. Bu da internete bağlı olmazsan kullanamazsın demek. Rockstar da aynı şeyi yapmış, az önce 30-40 dakika GTA 4 oynadım ve sırf ağa bağlı değilim diye kaydetmemiş. Bildiğin zamanım çöpe gitti. İsteyen kızsın, isteyen moderatör yorumumu silsin ama orijinal yazılımı savunsam da bataklıktır. Sanki Vatan savunur gibi zorla çevrimiçi olma gibi saçma sapan şeyler getiriyorlar çoğu şirket. Tabii hepsi böyle değil ama şu yapılan gerçekten sinir bozucu, eskiden bu oyunu korsan oynarken bir defa bile sorun yaşamamıştım, şimdi manyak gibi nasıl çevrimdışı Save yapabilirim onu araştırıyorum. Gören de Skyrim modluyorum sanar ha...

Yeni konular

Geri
Yukarı