GTA Online ve bazı sitelere giriş yapılmıyor

muratvfx

Hectopat
GTA Online girdiğim zaman otomatik, internet olmadığını ve beni offline olarak oyuna başlattığını söylüyor.
Bazı internet sitelerine giriş sağlayamıyorum. Sadece bazı sayfalara ve bu sitelere girdiğim zaman ise aldığım hata ektedir:

uhlOZh.png

Denediğim işlemler:
Modem Fabrika ayarları döndürme.
Türk Telekom'u arayıp arıza talebi oluşturmak ve onların sorunsuz internet olduğunu söylemeleri.
Modem şirketiyle görüşüp onlarında bir sorun olmadığını söylemesi.
Hosts not defterinde bir kayıt bulunamaması ve bu yüzden silmedim.
VPN denemek. (VPN açınca bu sitelere ve GTA Online bölümüne giriş yapabiliyorum ama VPN kullanmak istemiyorum.)
CMD ile DNS önbelleklerini temizleme.
DNS ayarları denedim ve aynı hatayı almaya devam ettim.
Yardımcı olabilecek var mı? Şimdiden teşekkürler ve sağlıklı günler.

GTA Online girdiğim zaman otomatik, internet olmadığını ve beni offline olarak oyuna başlattığını söylüyor.
Bazı internet sitelerine giriş sağlayamıyorum. Sadece bazı sayfalara ve bu sitelere girdiğim zaman ise aldığım hata ektedir:

Eki Görüntüle 785728

Denediğim işlemler:
Modem Fabrika ayarları döndürme.
Türk Telekom'u arayıp arıza talebi oluşturmak ve onların sorunsuz internet olduğunu söylemeleri.
Modem şirketiyle görüşüp onlarında bir sorun olmadığını söylemesi.
Hosts not defterinde bir kayıt bulunamaması ve bu yüzden silmedim.
VPN denemek. (VPN açınca bu sitelere ve GTA Online bölümüne giriş yapabiliyorum ama VPN kullanmak istemiyorum.)
CMD ile DNS önbelleklerini temizleme.
DNS ayarları denedim ve aynı hatayı almaya devam ettim.
Yardımcı olabilecek var mı? Şimdiden teşekkürler ve sağlıklı günler.
Aynı sorun bendede vardı. Rockstar Desteğe yazdım türlü çözüm söylediler. Hiçbiri çözmedi ama bilgisayardan yeni kullanıcı açıp o kullanıcıdan açmayı deneyince oldu.

Modemi kapatıp 5-10 dakika sonra açın. Aynısı bana da oluyor, hatta geçtiğimiz hafta olmuştu. Kapatıp 10 dakika sonra açınca düzeldi.

Edit: İnternet kablosunu da çıkarmıştım ama o etki yapmış mıdır bilmiyorum.

Modeminizde Internet ışığı kırmızı renkte mi yanıyor?
Yok hocam, normal yanması gerektiği gibi yanıyor. (yeşil)
Güvenli internet mi açtınız acaba? Ya da internetin yasal sahibi yapmış olabilir mi?
Hayır hocam, güvenli internet kapalı. Yasal sahibi benim zaten, herhangi bir işlem yapmadım.
Aynı sorun bendede vardı. Rockstar Desteğe yazdım türlü çözüm söylediler. Hiçbiri çözmedi ama bilgisayardan yeni kullanıcı açıp o kullanıcıdan açmayı deneyince oldu.
Maalesef, dün çözüldü bugün tekrar oldu.
Modemi kapatıp 5-10 dakika sonra açın. Aynısı bana da oluyor, hatta geçtiğimiz hafta olmuştu. Kapatıp 10 dakika sonra açınca düzeldi.

Edit: İnternet kablosunu da çıkarmıştım ama o etki yapmış mıdır bilmiyorum.
Modeme reset atınca şu anlık düzeldi gibi, ancak umarım bu geçici çözüm değildir. Dün aynısı olmuştu, modem kapatıp açınca aynı hatayı almaya devam etmiştim. Şimdi yine reset attım düzeldi.

Yok hocam, normal yanması gerektiği gibi yanıyor. (yeşil)

Hayır hocam, güvenli internet kapalı. Yasal sahibi benim zaten, herhangi bir işlem yapmadım.

Maalesef, dün çözüldü bugün tekrar oldu.

Modeme reset atınca şu anlık düzeldi gibi, ancak umarım bu geçici çözüm değildir. Dün aynısı olmuştu, modem kapatıp açınca aynı hatayı almaya devam etmiştim. Şimdi yine reset attım düzeldi.
Bende çok sık olmuyor bu durum. Son 2 senede 2 kez başıma gelmişti. İnşallah bir daha denk gelmez ama gelirse de sorun değil. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı