GTA roleplay için ayrı kategori açılmalı

Sizce alt kategori açılmalı mı?

• Evet

Oy: 18 47,4%
  • Hayır

Oy: 15 39,5%
  • Kararsız

Oy: 5 13,2%

• Oy verenlerin toplamı
    38

Ascendency

Hectopat
Makaleler
3
Bilenler bilir, GTA'da roleplay yaklaşık 15 yıllık bir geçmişe sahiptir ve dünya çapında binlerce, hatta milyonlarca oyuncusu bulunur. Özellikle Türk oyuncular çok ilgili ve forumda GTA'da roleplay yaptığını gördüğüm birçok insan var. Ancak rol yapma oyunları kategorisi bununla alakası olmayan RYO (İngilizce: RPG) oyunları için açılmış gibi. Skyrim, Witcher gibi oyunların konularını görüyorum. GTA'daki roleplay ile RPG oyunlarının birbiririyle alakası yok. Roleplay konuları arada kaynıyor ve insanlar göremiyor.

Bu yüzden alt kategori açılması gerektiğini düşünüyorum. Bir tane kategori açmanın kimseye zararı olmaz ama bölümü düzensizlikten kurtarır. Ayrıca roleplay sadece GTA'da değil, Warband, Arma, Squad gibi serilerde de gayet popüler.

Not: Hayır oyu verenler nedenlerini belirtirlerse fikir alışverişi yapabilir ve tartışabiliriz.

Son düzenleme:
Elraenn olması gerek.
Aynen öyle. Ben de şimdi buldum videoyu teşekkür ederim. Ayrıca kategori konusunda katılıyorum. GTA 5, SA:MP ve diğer askeri oyunlar başlı başına farklı bir tarafta zaten. Bannerlord'un tam sürümü için sabırsızlanıyorum doğrusu. Bu RP mevzusunu umarım daha iyi bir şekilde görebiliriz.

Aynen öyle. Ben de şimdi buldum videoyu teşekkür ederim. Ayrıca kategori konusunda katılıyorum. GTA 5, SA:MP ve diğer askeri oyunlar başlı başına farklı bir tarafta zaten. Bannerlord'un tam sürümü için sabırsızlanıyorum doğrusu. Bu RP mevzusunu umarım daha iyi bir şekilde görebiliriz.
Onun tam sürümü ne zaman çıkacak kaç yıl oldu?

Erken erişime 30 Mart 2020 tarihinde çıktı. Tam sürüme de bu yıl sonuna doğru çıkacak deniyor, bakalım.
Birkaç ay önce Bannerlord Roleplay modunun geliştiricisiyle konuşmuştum. Sunucu dosyaları yayınlandığı gibi hazırlıklara başlayacaklarını söylemişti.

Ama Warband'daki roleplay kitlesinin çoğunun sistemi yetersiz maalesef. Yetse bile Warband'daki gibi 100 kişilik savaşlar göremeyeceğiz. O yüzden çok fazla oyuncu beklemenizi önermem.

Geri
Yukarı