Çözüm GTA Trilogy'nin açılmaması

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Akira_MR

Decipat
Makaleler
4
GTA III, GTA: VC ve GTA: SA'ya Rockstar Games tarafından artık güncelleme sağlanmadığı için, bu oyunlar tepki vermiyor, açılmıyor veya hata veriyor. Bu rehber ile karşılaştığınız sorunları çözebileceksiniz.

1-) DirectX problemleri:

1-) İlk önce 'Program kaldır' kısmına giriş yapmak gerekiyor, Windows'un araması ile ulaşamadıysanız Denetim Masası üzerinden giriş yapabilirsiniz.

2-) 'Windows özelliklerini aç veya kapat' seçeneğine tıklayın.

3-) 'Eski Bileşenler' klasörünü bulun ve klasörde yer alan 'DirectPlay'a tik atarak 'tamam' seçeneğini seçin, Windows yükleme yaparak DirectPlay'ı etkinleştirecektir.

*DirectPlay'ı etkinleştirerek DirectX hatasını çözmüş olduk.

2-) Çözünürlük hataları

1-) Steam kütüphanesinde oyuna sağ tıklayın ve 'Özellikler' seçeneğini seçin.

2-) 'Yerel dosyalar' sekmesine gelerek 'Göz at' seçeneğine tıklayın.

3-) Oyunun .exe dosyasına sağ tıklayın ve 'Özellikler' seçeneğini seçin.

4-) 'Uyumluluk' sekmesine geçin, 'Bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu'na tik atın ve 'Windows XP (Service Pack 2)' seçeneğini seçin. 'Uygula' diyerek işlemleri kaydedin.

Artık oyun sorunsuz şekilde açılacaktır, iyi oyunlar dilerim.

Son düzenleme:
Tam da bu sorun hakkında konu açacaktım. Üstüne geldi teşekkürler. Güzel rehber olmuş.

Konudaki görüntülerden dolayı Windows 8.1'i özledim gerçekten. Güzel bir rehber olmuş, teşekkürler.

Çok güzel bir rehber olmuş. Sadece şunu da eklemek isterim:
GTA 3'ü bilmiyorum da GTA Vice City ve San Andreas'ın düzgün çalışması için mod şart. Mod olmazsa sapıtıyor ikisi de.

Çok güzel bir rehber olmuş. Sadece şunu da eklemek isterim:
GTA 3'ü bilmiyorum da GTA Vice City ve San Andreas'ın düzgün çalışması için mod şart. Mod olmazsa sapıtıyor ikisi de.
Az önce GTA: Vice City için rehber hazırladım, GTA: San Andreas'ın Downgrade rehberi de yolda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…