GTA V - 0xc000007b | PlayGTAV.exe

İşletim sistemi
Windows 8.1
Makaleler
10
Yer
Aydın
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ECS H81H3-M7
İşlemci: Intel Core i7 4790
HDD: Western Digital WD10EZEX 1 TB 7200 RPM
RAM: Crucial CT102446BA160B.C16FER 1x8GB DDR3 1600MHZ
Kasa: Casper NSH.4790-8T75A-W (CD.VTI4790A) Hazır kasa.
Ekran kartı: Galaxy GT730
PSU: Casper Fsp250-50hmn
Monitör: AOC G2868PQU 28" 4K 3840×2160 1 MS 60 Hz TN panel
UPS: Tunçmatik TSK5208
Mouse: Casper B309
Klavye: Casper K1500
Akım korumalı priz: Monster MPEXP100U
Yazıcı: Epson L4160
Meslek
Espiri mühendisi
Oyunda tam olarak ne hatası alıyorsunuz? Tahmin ettiğim kadarıyla 0xc000007b hatası almıyorsunuz. Doğru mu?

Raporda Kaspersky Lab ile alakalı birçok girdi bulunmakta. Acaba oyunu Kaspersky mi engelliyor diye düşünmedim değil. 0xc000007b hatası almıyorsanız antivirüs yazılımını devre dışı bırakıp deneyin bakalım.

Oyunda tam olarak ne hatası alıyorsunuz? Tahmin ettiğim kadarıyla 0xc000007b hatası almıyorsunuz. Doğru mu?

Raporda Kaspersky Lab ile alakalı birçok girdi bulunmakta. Acaba oyunu Kaspersky mi engelliyor diye düşünmedim değil. 0xc000007b hatası almıyorsanız antivirüs yazılımını devre dışı bırakıp deneyin bakalım.
Daha önce yine Kaspersky yüklüyken oynuyordum ve sorun olmuyordu. Kaspersky engellemiyor. Engelleseydi bildirim gelirdi. Raporlarda olurdu. GTA V'i açınca Rockstar açılıyor. Rockstar hata veriyor. GTA V açılmıyor.
Başka hangi raporu paylaşayım?

Aldığınız hata bu mu tam olarak? Eğer öyleyse buradaki çözümleri denediniz mi? Nasıl yapılacağını anlatmamı isterseniz yardımcı olabilirim.

Aldığınız hata bu mu tam olarak? Eğer öyleyse buradaki çözümleri denediniz mi? Nasıl yapılacağını anlatmamı isterseniz yardımcı olabilirim.

Anlatmanızı isterim. Bilgisayarıma Teamviewer ile bağlanır mısınız? Hangi adımlardan gittiğimizi ve nasıl çözdüğümüzü konuya yazarız.

Anlatmanızı isterim.

Tabii ki.

İlk olarak (eğer kullanıyorsanız) üçüncü parti modları kaldırın demişler. Üçüncü parti modları kaldırıp bu modlarla alakalı tüm dosyaları silin ve daha sonra oyunu temiz kurulumla tekrar yükleyin.

2) Temiz kurulumla Rockstar Games Launcher'ı yükleyin. Bunun için Rockstar Games'e ait çalışan bir oyun varsa kapatın. Daha sonra Rockstar Games Launcher klasörüne gidin. Varsayılan klasör konumu C:\Program Files\Rockstar Games\Launcher. Uninstall.exe'ye çift tıklayın ve Rockstar Games Launcher'ı kaldırın. Kaldırma işlemini yaparken game data seçeneğini işaretlemeyin. Bu kalacak. Gerisini silebilirsiniz.

Kaldırma işlemi bittikten sonra aşağıdaki konumdan belirtilen dosyaları sileceksiniz. Bunlar dışında başka bir şey silinmeyecek.

C:\Kullanıcılar\[kullanıcı]\Belgeler\Rockstar Games\Social Club
C:\Kullanıcılar\[kullanıcı]\Belgeler\Rockstar Games\Launcher
C:\Program Files\Rockstar Games\Launcher
C:\Program Files\Rockstar Games\Social Club
C:\Program Files (x86)\Rockstar Games\Social Club

Bu işlemden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Başlattıktan sonra Rockstar Games Launcher'i tekrar kurun.

Kurulum işlemi bittikten sonra kapatın. Rockstar Games Launcher'ı yönetici olarak çalıştırın.

Yukarıdaki çözümler işe yaramayacak olursa aşağıdaki çözümü uygulayın.

3) Winsock ve IP adresini sıfırlayın.

Bunun için CMD'yi yönetici olarak çalıştırın. Ardından aşağıdaki komutları teker teker girin.

netsh winsock reset
netsh int ip reset
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns

Sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Devam ediyorsa geçici olarak Windows Defender'i devre dışı bırakıp deneyin.

En son olarak DNS çözümü kalıyor. Onu da buradaki çözümler ise yaramazsa denersiniz.

Sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Devam ediyorsa geçici olarak Windows Defender'i devre dışı bırakıp deneyin.
Windows Defender'i kullanmıyorum ne yapmalıyım?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı