GTA V 0xc00007b hatası (Windows 8.1)

thethe

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
GTA V oyununda 0xc00007b hatası almaktayım bunun için neredeyse internette bulunan bütün yöntemleri denedim yinede bir sonuç alamadım.
Öncelikle Gta V yi kurdum gerekli her şeyi yaptıktan sonra oyuna girmeye çalıştım bazı dll hataları verdi o dll lerin 64 bit olanını internetten bulup indirdim gerekli yerlere attım.
( DLL leri system32 ve systemwow64 dosyaları içine atıyordum ve içindekilerle değiştiriyordum )
Bu seferde Dll hatası vermeyi kesti ama 0xc00007b hatası vermeye başladı bu sorun için directx'i felan güncelle dediler ama bendeki zaten en günceli ona rağmen yinede denedim olmadı.
Visual c++ paketlerinin belkide hepsini kurdum yine olmadı. İnternet üzerinden crack dosyası indirdim 600mb boyutunda denedim bu seferde olmadı.
Ve çeşitli sayfaların açmış olduğu konularıda inceledim çoğu kişide çözüme ulaşmış her şeyi denedim inanın olmuyor bir şey eksik ve onu bilen birileri var eminim 1 aydır uğraşıyorum ve çok sıkıldım lütfen yardımcı olun. Teşekkürler...

Bu arada oyun orjinaldir.

PC özelliklerim
İntel Core i5 64 bit
2 GB paylaşımsız ekran kartı
8 GB RAM
1 TB harddisk

NOT:Oyunda herhangi bir sorun bulunmamaktadır WİNDOWS 7 Ultimate sürümlü başka bir leptopa oyunu kurduk ve sorunsuz bir şekilde oynadık..

Son düzenleyen: Moderatör:
Deneyip sonucu buraya bildircem teşekkürler.

Sorunu aynı orda anlatılan gibi gidermeye çalıştım,hata veren bazı dosyalarım 32 bitmiş düzelttim 64 yaptım fakat '' depends '' programıyla oyun hatalarını taraması için tekrar açtığımda yüklemiş olduğum fotodaki gibi hata almaktayım.... (Errors were detected while processing.)
Daha sonra eksik olan dll lerin uyumlularını yüklemiştim (sistemde de uyumlu gözükmekte ) program aracılığı ile bunlardan bazıları üzerine tıkladığımda da hata almaktayım onlarında fotosunu atıyorum.

Yani sonuç olarak yine oyunumu açamadım xc00007b hatasını almaya devam etmekteyim ...

Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı1.PNG
Ekran Asdlıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapmanız gereken sadece raporu göndermekti. Konuda elle DLL attığınızda sorunu daha da körükleyeceğiniz zaten yazıyor. Bu da yetmezmiş gibi orijinal oyuna Crack atarak durumu daha da karmaşık hale getirmişsiniz. Bu durumda oyun dosyaları da bozulmuştur. Neyse, gelen ekran görüntüsüne göre MSVCRT.DLL'de sorun var sanırım. MSVCRT.DLL Windows beraberinde geldiğinden doğrudan bendeki paylaşıyorum: MSVCRT.DLL.rar

Bu da işe yaramazsa işletim sisteminizi Windows 10 64 Bit'e yükseltin ve oyunu baştan kurun. Windows 8.1 teknik desteği vermiyoruz.

Öncelikle gta5'i '' dependency walker '' programı ile taradım ve birden fazla farklı farklı hatalar verdi ben sadece sistemim 64 bit olduğu için hatalı 32 bit dll dosyalarını sildim diğer hatalara dokunmadım...
(belki bu işlemi yapmaya bile gerek yoktur)

Sonra indirmiş olduğum D L L paketini Windows içerisinde bulunan System 32 ve Systemwow64 ' e attım ve içerisindeki dosyalarla değiştirdim en sonda bir hata verdi o hatayada atla seçeneğini işaretledim sonra işlem tamamlandı... farcy 3 farcy 4 gta 5 vb birden fazla oyunda xc00007b hatası alıyordum bu işlemler sonrasında bütün oyunlarım açıldı.

D L L dosyalarını aşağıdan indirebilirsin ;

İndir xc00007b hatası zip

Büyük ihtimal sizde de işe yarayacaktır..

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı