Çözüldü GTA V görüntü ve harita geç yükleme sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nefti

Kilopat
Makaleler
4
Merhaba Sosyal. GTA V oynuyorken harita geç yükleniyor. Bazen evler uzaktan yokken yaklaşınca evler tekrar dikiliyor. Bir de görüntü problemim var. Aşağıdaki resimlerdeki gibi görüntü. Bunları nasıl düzeltebilirim? Teşekkürler.

gta 5.jpg
gta 5 1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunu çözdüm. Ekran boyutunu 16:10 yaptığımda grafikler de düzeldi. Bu arada oyun orijinal.
Farkı çözünürlükte ve grafik ayarlarında deneyin, aynı sorunu The Amazing Spiderman 2'de yaşamıştım sorun ise arkaplanda IDM indirme yaptığı için ortaya çıkmış. İşlemciye fazla yük biniyor olabilir. Modeli nedir ?

Sistem özelliklerini belirt.
Özellikle bellek ve diskten kaynaklı dokuların geç yüklenme sorunu olabilir.
Diskini HD Tune ile tarayıp sonuçları paylaş. (Health, Error Scan ve Benchmark)
Ayriyeten görüntülerde bozukluk v.b göstereceğin zaman Paint ya da benzeri programlar ile bozulan alanları yuvarlak içine alırsan daha iyi olur.

Eğer yüklenmeden kastın bekleme süreleri ise bunlar normaldir. Rockstar Games bu sorunları halen çözemedi. Online 3 saat oynayan bir insan 30-35 Dakikasını bekleme ekranlarında geçiriyor.
Bu süreleri azaltmak için SSD satın alıp, Oyunu SSD kurabilirsin. Ya da kullandığın sabit diske bakım yönergelerini uygulayabilirsin.
Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi

Sistem özelliklerinizi yazınız. Görüntü hatası ekran kartından dolayı olabilir. Geç yüklenme işlemciden dolayı olabilir.

kardeş aynı hata bende de vardı (oyun çakmaysa söylüyorum) oyunu bıraktım ama sonra 2 günlüğüne de olsa orijinali oynama fırsatım oldu bilgisayarıma yükledim (01.05.2018) sadece 1 sorun olduğunu fark ettim eskisi gibi o sorun yoktu ama hızlı giderken eskisi gibi drop yiyiyordum ve bakıyorum da senin pc de benimki gibi ÇÖP pc kategorisinde eğer oyun orjinalsa hdd okuma hızı yetmiyor olabilir

Merhaba Sosyal. GTA V oynuyorken harita geç yükleniyor. Bazen evler uzaktan yokken yaklaşınca evler tekrar dikiliyor. Bir de görüntü problemim var. Aşağıdaki resimlerdeki gibi görüntü. Bunları nasıl düzeltebilirim? Teşekkürler.

Eki Görüntüle 295551Eki Görüntüle 295552
İşlemciyle alakalı olabilir,görüntü kalitesinden,ya da bozuk moddan olabilir çünkü bozuk modda bendede yüklenmiyordu haritalar geç yükleniyordu kimi hiç yüklenmiyordu

Merhaba sosyal. GTA V oynuyorken harita geç yükleniyor. Bazen evler uzaktan yokken yaklaşınca evler tekrar dikiliyor. Bir de görüntü problemim var. Aşağıdaki resimlerdeki gibi görüntü. Bunları nasıl düzeltebilirim? Teşekkürler.

Eki Görüntüle 295551Eki Görüntüle 295552

1. sistem özelliklerini yazman gerek.
2.işlemcin modeli nedir? Kaç çekirdek 2 çekirdekse yaşaman normal
3. ekran kartın harici mi?
4.RAM kaç GB?
5.HDD'ye mi kurdun SSD'ye mi kurdun? Eğer HDD'ye kurduysan bundan kaynaklıda olur.

Geri
Yukarı