GTA V nasıl online oynayacağım?

Kratocius

Kilopat
Daha fazla  
Oyunu daha önce çok az da olsa hikayesini oynamıştım sonradan bir de online denemek istedim oyuna girdim online sekmesine tıkladım bana eğitim isteyip istemediğimi sordu ben de kabul ettim Lamar adındaki karakterle bir araba sürdük sonra uyuşturucu çaldım onun yanına götürdüm şimdi yine bir görev verdi benim anlamadığım konu ben nasıl videolardaki gibi birileriyle oynayacağım şuanda haritada tek başımayım. Ne kimse var ne başka bir şey ben nasıl başkalarıyla oynayacağım nasıl yarışlara katılacağım bilmiyorum. Bir diğer anlamadığım kısım mesela ben ileride oldu ki ev aldım bu evi ben başka serverlara da aktarabiliyor muyum? Yoksa sadece o serverda mı kalıyor? Araştırdım galiba başka serverların olduğu bir program indirmem gerekli internette GTA V online nasıl oynanır nasıl girilir gibi araştırma yaptığımda klasik videolar ile karşılaşıyorum. Ana menüde online butonuna tıklayarak girebilirsiniz diyor ya da işte server girme kısmını hiç videoya almadan bir serverda gidip yarışlara nasıl girileceğini anlatıyor bana lazım olan adım adım nasıl oynayacağım arkadaşımla nasıl takılacağım hikaye yani görev yapabilecek miyiz ? Bunları öğrenmek istiyorum genel olarak çok karmaşık geliyor bana.

Arkadaşın ile oynamak istiyorsan bir servere gireceksin Home tuşuna basacaksın bir yer açılacak oradan arkadaşını davet edeceksin aynı şekilde o da Home tuşuna basıp kabul edecek ama bunların hepsini yapabilmek için Rockstar Games'ten arkadaş olmanız gerekiyor.

GTA 5 ( RP ) Roleplay Nedir ?​

Öncelikle roleplay kavramı rol yapmaktan gelmektedir yani rp sunucularında gerçek hayat gibi oynamanız mümkündür. Sunucunun sunduğu kurallar sayesinde kendi işinizi; polis, sağlık çalışanı, mekanik gibi meslekler seçerek insanlarla rol yapıp paranızı kazabilirsiniz. Özellikle ekonomiye çok önem veren serverlara da bulunmakta 🙂

Rp Server ( Sunucuya ) Nasıl Girilir ?​

Gta 5 rp serverlarına girmek için FiveM adı verilen sunucuya bağlanma programını indirmeniz lazım. Kendi resmi sitesine girdiğiniz zaman ( link aşağıda ) yeşil butona basmanız yeterli .

1. Linke Tıklayarak FiveM indirin .
  2. LİNK FİVEM
  3. Kurulum Dosyasını Açın.
  4. GTA 5 kurulu olduğu yeri soracaktır. Genelde C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common bu şekildedir. Fakat kurduğunuz diskin C veya D olmasına göre değişebilir.
  5. Kurulum yerini seçtikten sonra yüklemenin bitmesini bekleyin.
  6. İşlem bittiğinde masaüstüne FiveM simgesi gelecek . Simgeye tıklayarak FiveM uygulaması açın .
  7. Settings yani ayarlar sekmesine gelecek kullanıcı adımızı ( nick ) ve steam hesabımızı bağlıyoruz.
  8. Server / sunucu sekmesine gelerek arama / search kısmına Tr ya da girmek istediğimiz RolePlay Sunucusu yazıyoruz .
  9. Girdiğiniz sunucunun Discord veya internet sitesi üzerinden başvuru ( Whitelist ) yapmanız gerekebilir. Popüler olan serverlara başvuru süreci 2 & 3 gün sürebilir.
  10. Başvurunuz onaylandığı servera bağlan / connect ile girebilirsiniz.

Onlar tutorial görevleri. Ne denilirse yapmak zorundasınız normal serverlara girebilmek için.

Yarışlardan kastınız
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodaki gibi playlistler sanırım. Bunları arkadaşların ile oynamak için birinizin playlist açıp sizi davet etmesi gerekiyor YouTube'da detaylı videolarını bulabilirsiniz şu anda GTA yüklü olmadığı için tam tarif edemeyeceğim

Arkadaşın ile oynamak istiyorsan bir servere gireceksin Home tuşuna basacaksın bir yer açılacak oradan arkadaşını davet edeceksin aynı şekilde o da Home tuşuna basıp kabul edecek ama bunların hepsini yapabilmek için Rockstar Games'ten arkadaş olmanız gerekiyor.

Peki servera nasıl giriş yapıcağız yani bu eski GTA oyunu San Andreas gibi samp gibi ek bir mod bir dosyamı indirceğim yoksa nasıl olacak şu anda bomboş bir haritada tek başıma lamar adlı NPC ile görev yapıyorum.

GTA 5 ( RP ) Roleplay Nedir ?​

Öncelikle roleplay kavramı rol yapmaktan gelmektedir yani rp sunucularında gerçek hayat gibi oynamanız mümkündür. Sunucunun sunduğu kurallar sayesinde kendi işinizi; polis, sağlık çalışanı, mekanik gibi meslekler seçerek insanlarla rol yapıp paranızı kazabilirsiniz. Özellikle ekonomiye çok önem veren serverlara da bulunmakta 🙂

Rp Server ( Sunucuya ) Nasıl Girilir ?​

Gta 5 rp serverlarına girmek için FiveM adı verilen sunucuya bağlanma programını indirmeniz lazım. Kendi resmi sitesine girdiğiniz zaman ( link aşağıda ) yeşil butona basmanız yeterli .

1. Linke Tıklayarak FiveM indirin .
  2. LİNK FİVEM
  3. Kurulum Dosyasını Açın.
  4. GTA 5 kurulu olduğu yeri soracaktır. Genelde C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common bu şekildedir. Fakat kurduğunuz diskin C veya D olmasına göre değişebilir.
  5. Kurulum yerini seçtikten sonra yüklemenin bitmesini bekleyin.
  6. İşlem bittiğinde masaüstüne FiveM simgesi gelecek . Simgeye tıklayarak FiveM uygulaması açın .
  7. Settings yani ayarlar sekmesine gelecek kullanıcı adımızı ( nick ) ve steam hesabımızı bağlıyoruz.
  8. Server / sunucu sekmesine gelerek arama / search kısmına Tr ya da girmek istediğimiz RolePlay Sunucusu yazıyoruz .
  9. Girdiğiniz sunucunun Discord veya internet sitesi üzerinden başvuru ( Whitelist ) yapmanız gerekebilir. Popüler olan serverlara başvuru süreci 2 & 3 gün sürebilir.
  10. Başvurunuz onaylandığı servera bağlan / connect ile girebilirsiniz.
Roleplayden başka serverları yok mu mesela işte bi sunucuya girip 3 4 kişi bi mekan tutup araba vs alıp sattığımız bizim gibi bir kaç grubun olduğu ? Bir de soruyu cevaplarsanız sevinirim aldığımız evler vs başka serverda nasıl oluyor ben bir serverda alınca kalıyor mu nasıl bir mantık var?
Yarışlardan kastınız
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodaki gibi playlistler sanırım. Bunları arkadaşların ile oynamak için birinizin playlist açıp sizi davet etmesi gerekiyor YouTube'da detaylı videolarını bulabilirsiniz şu anda GTA yüklü olmadığı için tam tarif edemeyeceğim
Peki bu youtuberların vs aldıkları evler,yatlar,gemiler,arabalar nasıl oluyor yani public serverda mı alıyorlar o para ile nasıl oluyor ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı