GTA V Online FPS neden düşer?

ycrour

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar aşağıda yazan sistemi kullanıyorum hangi ayarları denesem FPS düşüşünün önüne geçemedim. Grafik ayarlarını en yükseğe alıp ağırlığı ekran kartına verdim olmadı, grafik ayarlarını en düşüğe aldım yine olmadı. Sizce sorun nedir, işlemci mi yetmiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar aşağıda yazan sistemi kullanıyorum hangi ayarları denesem FPS düşüşünün önüne geçemedim. Grafik ayarlarını en yükseğe alıp ağırlığı ekran kartına verdim olmadı, grafik ayarlarını en düşüğe aldım yine olmadı. Sizce sorun nedir, işlemci mi yetmiyor?

RAM yetmemesi veya HDD hızı ile alakalı olabilir ama sistemin RAM ekran kartı ve işlemci olarak iyi .HDD kullanıyorsan o yüzden olabilir.

Çok kısa ve öz anlatıyorum; Tek kişilik oyunda donanımlar sadece senin yaptıklarını işler ,online modda o dünyadaki sen dahil bütün herkesin yaptığı şeyleri işler .

RAM yetmemesi veya HDD hızı ile alakalı olabilir ama sistemin RAM ekran kartı ve işlemci olarak iyi. HDD kullanıyorsan o yüzden olabilir.

M.2 SSD kullanıyorum onu eklemeyi unutmuşum hemen ekliyorum.

Çok kısa ve öz anlatıyorum; tek kişilik oyunda donanımlar sadece senin yaptıklarını işler, Online modda o dünyadaki sen dahil bütün herkesin yaptığı şeyleri işler.

Bu durumda hangi parçayı güncellemem gerekir?

@ycrour

RAM'in yeterli. İşlemcin veya işlemci soğutucun yetersiz olabilir.
  1. Ekran kartı ve işlemci sıcaklıklığı ne durumda?
  2. İşlemci soğutucun nedir?
  3. Arka plandaki gereksiz uygulamaları kapatıp dener misin?
  4. Oyundayken sistem kullanım değerlerin neler?

@ycrour

RAM'in yeterli. İşlemcin veya işlemci soğutucun yetersiz olabilir.
  1. Ekran kartı ve işlemci sıcaklıklığı ne durumda?
  2. İşlemci soğutucun nedir?
  3. Arka plandaki gereksiz uygulamaları kapatıp dener misin?
  4. Oyundayken sistem kullanım değerlerin neler?

Ekran kartı 65 derecelerde işlemci ise 55 derecede. İşlemci soğutucu olarak stok fan kullanıyorum. Arka planda Steam, IDM, EA apps ve Chrome açık.

Oyundayken sistem kullanım değerlerin neler? FPS düşüşü derken mesela kaçtan kaça düşüyor?

Ekran kartı kullanımı 60-85 arası işlemci kullanımı ise 40 civarı. Şehir içinde FPS 55'lere düştüğü de oluyor aniden 30 FPS'ye düşüp 10 saniye kalıp 60'a yükseldiği de oluyor. Grafikleri arttırsam da azaltsam da böyle devam ediyor. Sanırım oyun sıkıntılı diğer oyunlarda ekran kartı kullanımı 99'a sabitleniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı