GTA V polis FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

Curlier

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba Technopat sosyal, GTA V'i geçen gün tekrardan indirdim. i5 7400+1050 kullanırken sıkıntı yoktu ama şu an 9100F+Vega56 kullanıyorum. Sistem özeliklerimi aşağıda belirttim. Oyunda ne zaman polis aramaya başlasa anında FPS düşmesi yiyorum, işlemci kullanımı %100. normalde V-Sync açıp oynuyorum MSAA sıfırda Advanced hariç diğer ayarlar Ultra'da. Forumda 2 konu buldum aynı sorun yaşayan arkadaşlardan ama çözüm bulunamamış. Benim işlemcim 4 çekirdek 4 thread bir işlemci, tek ve Quad çekirdek puanları i7 7700 ile aynı, sadece i7 7700 8 thread. Tabii ki Intel'de zamanla oyunlar ağırlaştığı için %100 CPU durumu olağan bir durum. Bu sebeple 9600K ya da 3600 işlemcilerine geçmeyi düşünüyorum. Ama bir süre daha bu işlemciyi kullanmak zorundayım. Arkadaşlar değiştir demektense yardımcı olursanız sevinirim. i5 7400 kolaylıkla besleyebiliyor 1070'i. 9100F i3 serisi bir işlemci olsa da 7400'den kuvvetli ve açıkçası besleyebileceğini düşünüyorum Vega 56'yı. V-Sync kapatınca 120-100 civarı FPS alıyorum. Oyun SSD'de kurulu. Ayrıca belirteyim 9100F'i geçici olarak aldım zaten değiştirecektim.

- CPU: Intel™ Core i3 9100F.
- motherboard: ASRock™ B365M PRO4.
- GPU: Sapphire™ RX Vega 56 8 GB blower.
- Memory: Corsair™ Vengeance 8x2 3000 MHz DDR4.
- SSHD: western dıgıtal™ black 1TB 2.5"
- SSD (Boot Drive): Samsung™ 960 Evo 500 GB M.2 NVMe.
- CPU cooler: be quıet! ™ Dark rock.
- case: Corsair™ Carbide SPEC-04.
- PSU: FSP™ Hyper K 600W 80+

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD kullandığım için dediğiniz mümkün değil o ayar Nvidia'da var. Ayarlar en yüksekte zaten ve MSAA'yı açmam dahada beter drop'a neden oluyor. Ayrıca 120 FPS alırken 60'a sabitleyince drop yiyorum yani işlemci yükünü azaltmama rağmen.

Amd software'de ayarlar kısmında vardır(performans kalite ayarları) hatta sürümünüz 2019 software ise masa üstünde sağ altta logosuna sağ tıklayıp "ekran kartı profili" seçeneğinden genel profili değiştirebilirsiniz. Temel olarak evet işlemcinin yükünü azaltıp ekran kartını zorlamaktır amaç, sizde neden olmuyor bilemedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı