Gta_sa.exe'ye Görev Yöneticisi'nden yüksek öncelik ayarlanmasına rağmen eski halina dönüyor

Sorahan

Hectopat
Yer
İstanbul, Türkiye
RAM
Team T-Force Vulcan Tuf Gaming Alliance 16GB (2X8GB) 3200MHZ CL16 DDR4
SSD veya HDD modeli
Kioxia Exceria Plus G2 1tb M.2 Nvme LRD20Z001TG8
Ekran kartı
XFX SWFT 210 RX 6600
Anakart
B450M S2H V2
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600 4.7 GHz
Merhaba, Görev Yöneticisi'nden gta_sa.exe'nın önceliğini ayrıntılar sekmesinden yüksek olarak ayarlıyorum. Oyuna dönüp tekrar Alt Tab attığımda otomatik kendini düşüğe çekiyor. Düşüğe çekmesinden kaynaklı FPS problemi yaşadığımı düşünmekteyim. Nasıl çözebilirim?

Merhaba, Görev Yöneticisi'nden gta_sa.exe'nın önceliğini ayrıntılar sekmesinden yüksek olarak ayarlıyorum. Oyuna dönüp tekrar Alt Tab attığımda otomatik kendini düşüğe çekiyor. Düşüğe çekmesinden kaynaklı FPS problemi yaşadığımı düşünmekteyim. Nasıl çözebilirim?
Oyunu Steam den oynuyorsanız Downgrader modları indirebilirsiniz, büyük işinizi görecektir.

Özellikle grafik modu yükleyince, 15-20 FPS oynatıyor oyunu. Saçmalıktan ibaret fakat CPU kullanımı çok çok çok düşük. Ben öncelik ayarından dolayı olduğunu düşünmekteyim.

Oyunu Steam den oynuyorsanız Downgrader modları indirebilirsiniz, büyük işinizi görecektir.
Korsan oynuyorum ve zaten multiplayer oynadığım için bir sürü mod yüklü.

He ama bu modlar öyle sıkıntılı modlar değil, yani bu soruna yol açacak modlar değil. Çünkü dediğim gibi aynı oyun dosyasıyla 2 ekran kartı arasındaki farkı söyledim. Hiç bir fark yoktu sadece ekran kartı yani.

Hocam çok klişe olacak fakat GT 1030 Driver'ını silerek RX 6600 Driver'ını baştan yüklemeyi deneyebilirsiniz. Aklıma başka bir şey gelmedi.

Şu videoyu izleyip, yeni klasör açarken ismini Gta_sa.exe yapıp adımları uygulayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoyu izleyip, yeni klasör açarken ismini Gta_sa.exe yapıp adımları uygulayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bende herhangi bir hata çıkmıyor ama deniyorum şimdi.

Düzenleme: Bu attığınız videodaki ayarı zaten yapmışım.

Geri
Yukarı