GTX 1050 harici GPU kullanılmıyor

KoreliCapon

Hectopat
İyi günler öncelikle. Şu an sistemimde NVIDIA GTX 1050 bulunmakta fakat ben bu ekran kartını kullanamıyorum. Güncel Driver'larını yükledim görev yöneticisinden bakıyorum Intel ekran kartını kullanıyor 1050 kullanım yüzdesi 0. aygıt yöneticisinden Intel ekran kartını devre dışı bıraktığımda ekran kasıyor masaüstü ekranında hiçbir uygulama açılmıyor fakat aşağıdaki çubuk çalışır durumda teşekkürler.
Ekranın altında siyah bir çizgi var NVIDIA denetim masasından ölçeklendirme yapamıyorum. Bütün kablolar bağlı HDMI ile monitöre bağlı ekran kartı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Harici ekran kartı güç tüketiminden dolayı ihtiyaç durumunda çalıştırılmak üzere tasarlanmış bir donanım olduğu için CPU yük altında olmadığı durumlarda kullanmanın bir anlamı olmayazaktır. Eğer oyun oynamak, render almak gibi işler sırasında çalışmıyor ise sürücü ayarlarını kontrol etmende fayda var. Onun haricinde grafik kartının kullanılması çok olağan ve ideal bir durumdur. Bir de Intel grafik sürücüsünü Intel'in sitesinden indirerek güncellemeyi deneyebilirsin.

Hocam Intel ekran kartını devre dışı bırakıyorum görüntü yok masaüstünde, arka plan var sadece.
Hiçbir şey yapamıyorun Intel ekran kartını çıkartınca anca HDMI'yi ekran kartından çıkarttıktan sonra Intel ekran kartını aktive ettikten sonra takabiliyorum HDMI'i.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazdıklarına bakınca dahili ve harici GPU'nun çalışma mantığından bihaber olduğun izlenimi doğuyor bende. O yüzden bu dayanaksız iddianı önce ispatla, ondan sonra sorununu ciddiye alabiliriz:

Geri
Yukarı