GTX 1050 sistem PUBG'de FPS düşmesi

Phoenix620

Hectopat
GTX 1050 2 GB, i5 7300 HQ, 8 GB RAM sistemli laptop.

Oyunda evsiz yerlerde dolaşırken 60-80 FPS alıyorum ama evlerin yanına gidince falan 40 55 FPS oluyor ve en düşük ayarlarda. Laptopu yeni aldım kafayı yiyeceğim. İkide bir takılıyor FPS yüksekken. Oyunla mı alakalı benim PC'yle mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner ile değerleri kontrol ettin mi? Belki çözünürlüğün çok düşüktür ve işlemci darboğaz yapıyordur. Ya da ısınma gibi bir problem vardır. Bende tam anlamam ama sen bir MSI Afterburner ile değerlere bir bak derim. Her hangi bir darboğaz olup olmadığını anlarsın en azından.

Oyunda evsiz yerlerde dolaşırken 60-80 FPS alıyorum ama evlerin yanına gidince falan 40 55 FPS oluyor ve en düşük ayarlarda. Laptopu yeni aldım kafayı yiyeceğim. İkide bir takılıyor FPS yüksekken. Oyunla mı alakalı benim PC'yle mi?
Evlerin oldugu yerlerde bir miktar optimizasyon sorunu mevcut ve ayrica islemciye daha cok yuk biniyor. O kadarlik bir düsüs normaldir. MSI Afterburner ile FPS in dustugu yerlerdeki oyun ici CPU VE GPU kullanimlarinizi paylasirsaniz orada daha net gorebiliriz.

Markası ne hocam laptopun ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı