GTX 1050 Ti 3 adet monitörü destekler mi?

escobar35

Hectopat
Arkadaşlar benim ekran kartım Gigabyte GTX 1050 Ti 4 GB. Giriş slotlarını görüyorsunuz fotoğrafta. Şu an ben DVI girişini kullanıyorum. 2 tane daha ekran elime geçti. Birisi 20 inch Samsung bir monitör. Bu monitör için DVI to HDMI kablosu aldım. 3. 17 inch monitör için VGA to display kablosu alacağım. Ekran kartının tüm slotlarını doldurmuş olacağım yani. Hepsini taksam 3 ekran kullanabilir miyim? Besleme falan diyor benim arkadaşlar ama pek bir bilgim yok. O yüzden konu açıyorum. Yardım edenlere şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• ekran kartı 1.PNG
    ekran kartı 1.PNG
    352,2 KB · Görüntüleme: 55
  • ekran kartı 2.PNG
    ekran kartı 2.PNG
    796,6 KB · Görüntüleme: 27
Oyunlar için 1050 Ti yetersiz kalır 3 ekranda ama masaüstünde multitasking yapmak içinse bir sorun olmaz.

Yetersiz kalır derken tam olarak anlatabilir misin? Ben ana monitörde oyun oynayacağım 2.ci monitörde YouTube falan. 3.cü de ise canlı yayın falan açarsam chati koyarım.

Evet 3 monitör bağlayabilirsin.

Hangi ekran kartının kaç monitörü desteklediğini gösteren bir site ya da başka bir şey var mı acaba? Siz nasıl benim ekran kartımın 3 monitörü desteklediğini biliyorsunuz?

Yetersiz kalır derken tam olarak anlatabilir misin? Ben ana monitörde oyun oynayacağım 2.ci monitörde YouTube falan. 3.cü de ise canlı yayın falan açarsam chati koyarım.
3 ekranda birden oyunu oynarsan yetersiz kalır anlamında demiştim. Ama dediğin gibi yaparsan çok sorun olmaz; yine de biraz tek ekrana göre FPS düşüşü olur. Çünkü diğer ekranlara da görüntü vermek için güç harcayacak kart.

3 ekranda birden oyunu oynarsan yetersiz kalır anlamında demiştim. Ama dediğin gibi yaparsan çok sorun olmaz; yine de biraz tek ekrana göre FPS düşüşü olur. Çünkü diğer ekranlara da görüntü vermek için güç harcayacak kart.

Şu anda kullandığım monitörü 2.ci monitör yapacağım. Çözünürlüğü 1366X768. ana monitör 1920X1080. 3.cü monitör zaten 17 inch. Ayarları böyle yapsam bir sorun olmaz gibi geliyor bana sizce?

Geri
Yukarı