GTX 1050 Ti - BenQ - XL2720Z görüntü bozulmaları

urbast3r

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Arkadaşımın kullandığı sistem şu şekilde.

GPU: GTX 1050 Ti.
Monitör: BenQ - XL2720Z.
CPU: i5 6402P.
RAM: 8 GB.
Depolama: SSD 256 GB

Fotoğraflarda görüldüğü üzere oyun oynarken, video izlerken ya da masaüstünde dururken bu şekilde görüntü bozulmaları yaşıyor. Temiz kurulum vb basit işlemleri yaptığı halde sorun çözülmedi. Oyun SSD içine kurulu. Sorunun kaynağı sizce ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• cio.jpg
    cio.jpg
    125,5 KB · Görüntüleme: 49
  • Inked5d936900-7484-4343-9bfe-6a008a6dc03c_LI.jpg
    Inked5d936900-7484-4343-9bfe-6a008a6dc03c_LI.jpg
    231,1 KB · Görüntüleme: 50
  • unknown.png
    unknown.png
    3,9 MB · Görüntüleme: 58
Öncelikle driveri bir DDU ile silin güvenli moda geçerek NVIDIA DRIVERS GeForce Game Ready Driver WHQL bu driveri deneyin ve indirirken indirme seçeneklerinde hızlı yerine "Custom" özel i seçin orada GPU driver ve PhysX'i işaretlerin diğerlerini işaretlemeyin indirmede sonra da temiz kurulum yap ı işaretleyip driveri indirin sorun yaşanırsa geri bana yazın.
Sağolun hemen deneyeceğim, ufak bir detayı da paylaşmak isterim:

Az evvel AMD'nin chipset driverlarını yüklemek için bilgisayarımı yeniden başlattım ancak yüklemenin tamamlanıp tamamlanmadığını anlamış değilim, normalde yükledikten sonra bir uygulama geliyordu ancak şu an hiçbir şey yüklü değilmiş gibi gözüküyor.

Öncelikle driveri bir DDU ile silin güvenli moda geçerek NVIDIA DRIVERS GeForce Game Ready Driver WHQL bu driveri deneyin ve indirirken indirme seçeneklerinde hızlı yerine "Custom" özel i seçin orada GPU driver ve PhysX'i işaretlerin diğerlerini işaretlemeyin indirmede sonra da temiz kurulum yap ı işaretleyip driveri indirin sorun yaşanırsa geri bana yazın.

@urbast3r senin arkadaşının bu driveri kullanmasını tavsiye etmem bu GTX 770 için GTX 1050 Ti için: NVIDIA DRIVERS GeForce Game Ready Driver WHQL arkadaşın bunu deneyebilir ama tabii ki çözülecek diye bir şey yok

Sağ olun hemen deneyeceğim, ufak bir detayı da paylaşmak isterim:

Az evvel AMD'nin chipset driverlarını yüklemek için bilgisayarımı yeniden başlattım ancak yüklemenin tamamlanıp tamamlanmadığını anlamış değilim, normalde yükledikten sonra bir uygulama geliyordu ancak şu an hiçbir şey yüklü değilmiş gibi gözüküyor.

Nereden yükledin acaba? Genelde chipset driver yükledikten sonra bir şey gelmiyor diye biliyorum (Intel için)

Geç cevap için özür dilerim öncelikle. Final haftasındayım, deneme şansını yeni yakalayabildim.

Sonuç: Tamamen siyah ekran. Hiçbir görüntü yok. DDU ile silip Windows'un kendisinin yüklemesini bekledim bu sefer. Maalesef hiçbir sonuç yok. Microsoft'un kendi sitesinde şöyle bir açıklama buldum, ancak onlar bile güzel bir cevap vermiyor: Windows 10 Nvidia Ekran Kardı Driver Yükleme Sorunu

Geri
Yukarı