GTX 1050 Ti crash hatası

Selim Uzunyüz

Centipat
Merhaba iyi günler, bundan yaklaşık 4 ay önce MSI GeForce GTX 1050 Ti Aero ITX 4 GB OC model ekran kartımla oyunlarda crash hataları aldığımı söylemiştim. Recep Baltaş bana sorunun bariz ekran kartında olduğunu, MSI ile iteşime geçip kartı garantiye göndermemi istemişti. Tam tamına 3 kere gönderdim. 3'ünde de ekran kartın sıkıntısız çalıştığını bir hata bulunamadığını, kartı almamı söylediler. Teknisyenlere ısrarla DX11 hatası aldığı mı, ekran kartı takılı olmadığında herhangi bir sorun yaşamadığımı anlatmama rağmen herhangi bir sorunla karşılaşmadıklarını belirttiler. Şimdi size soruyorum başka bir parçanın hatalı olma ihtimali nedir?
Benim işemcim APU işlemci olduğu için ayrı bır ekran kartı var ve MSI GeForce GTX 1050 Ti Aero ITX 4 GB OC model ekran kartımı çıkarıp Ryzen3 2200G model işlemcinin ekran kartıyla oyunalra girdiğimde herhangi bir hata almamktayım. Ne yapmam gerekiyor?
Ek olarak belirtmek istedim bazı oyunlarda aniden ekran donuyor ama arkadan seslere gelmeye devam ediyor, oyunlardaki fonksiyonlar çalışıyor bazı oyunlarda da 'D3D begin lost' hatasını alıyorum.

Dosya Ekleri

• 8mjzayy06o0z.jpg
    8mjzayy06o0z.jpg
    17,9 KB · Görüntüleme: 40
İşe yarıyacağını sanmıyorum çünkü donanımsal bir hata.
Daha öncesinde de herşeyi denedim temiz kurulum yaptım,ddu yaptım windowsu baştan kurdum,alınan hatalardaki ayarları yaptım ama hiçbirinde olumlu sonuç alamadım...

Öncelikle 10'larca kişi için çözüm olmuş bu yöntemi daha iyi bir öneri olmadığı takdirde kendi iyiliğiniz adına denemeniz gerekiyor. Ardından forumda çoğu kişinin bildiği bir crash raporu oluşturma düzeni var ona geçeriz.

Yazılımsal olarak deneyebileceğim bütün çözüm yollarını denedim, aklınıza ne gelirse inanın bana yaklasık 1 yıldır bu sorunla uğarşıyorum...
Son Güncelleme:
Arkadaşlar az önce kartı almak için MSI teknik servisinden çıktım ve teknisyen arkadaşa hataların videolarını gösterdim ve anlattım, kendisi bana aynı sorunları kendisininde yaşadığını ve PSU sunu değiştirerek sorunu çözdüğü söyledi.
Peki ekran kartını çıkarınca neden hata almıyorum diye sordum.
O'da PSU'un yeterli gücü ekran kartına veremiyor ama işlemcinin ekran kartına verebiliyor bu yüzden ekran kartın takılı iken o hataları alıyorsun dedi.
Sizin düşünceleriniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı