GTX 1050 Ti CS:GO Düşük FPS Sorunu

mertto09

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni PC topladım monitör dahil 2700 TL. CS:GO'da 100 FPS'yi geçemiyorum, oyun içinde sise baktığımda bile FPS 30-40'lara düşüyor nedenini hiç bilemiyorum. Driver boost'tan her şeyi güncelledim ayarlar hepsi çok düşük anlam veremiyorum daha yeni topladım.

Ekran Alıntısı.PNG
.......PNG

Bir de HDMI kablosu takınca oyuna giriyor fakat oyunu alta atıp masaüstü ekran resmi kalıyor uygulamalar gözükmüyor.
HDMI ekranına atıyor normal ekrandan çıkıyor ama HDMI çıkartınca normal ekrana geçiyor ve oyun açılıyor hiçbir şey anlamıyorum, lütfen yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende aynı sorunu yaşıyorum. Sürekli drop yiyorum. Geforce Experinceye girdiğimde oyun optimize edilemedi diyor. Umarım çözersin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıkıntı iki yerde var. Birincisi işlemci darboğaz yapıyor. İkincisi anakart bence ekran kartını besleyemiyor. Bende B350 ile R5 1600 var ultrada 250 FPS alıyorum siste de drop olmuyor.
İşlemci gayet yeterli. Yeterliden kastım 1050ti için. Ayrıca anakart besleyememe durumu ilk sizden duyuyorum, biraz açıklayabilir misiniz?

H110M anakart kullanan kişilerin şikayetlerinden biri. Mesela şöyle bir durumla karşılaşmıştım: İşlemci 6500K, anakart H110M ve anakart işlemciyi besleyemiyordu. Anakart B150 yapılınca düzelmişti. Belki ekran kartında da aynısı olabilir. Çünkü 1050 TI tam yükte 160W değerine çıkabilen bir kart.

H110M anakart kullanan kişilerin şikayetlerinden biri. Mesela şöyle bir durumla karşılaşmıştım: İşlemci 6500K, anakart H110M ve anakart işlemciyi besleyemiyordu. Anakart B150 yapılınca düzelmişti. Belki ekran kartında da aynısı olabilir. Çünkü 1050 TI tam yükte 160W değerine çıkabilen bir kart.

H110, G4560 ve GTX 1050 Ti'yi çok rahat besler. G4560 ile GTX 1050 Ti darboğaz oluşturmaz. Çok tanıdığın var sistemini bu şekilde performanslı kullanan.

@mertto09 sisteminizin bütün bileşenlerini 20 dakika stres testi yapın. HDD'yi de HD Tune ile 'Eror Scan' testi yapın.

@Mr.Acar bütün testleri yaptım sonuçları böyle

Dosya Ekleri

• stres testi.png
    stres testi.png
    17,2 KB · Görüntüleme: 166
  • stres testi4.png
    stres testi4.png
    15,8 KB · Görüntüleme: 168
  • stres testi2.png
    stres testi2.png
    17,3 KB · Görüntüleme: 126
  • stres testi3.png
    stres testi3.png
    16,3 KB · Görüntüleme: 117
  • stres testi5.png
    stres testi5.png
    28 KB · Görüntüleme: 110
  • stres testi6.png
    stres testi6.png
    15,4 KB · Görüntüleme: 130
  • bilgi.PNG
    bilgi.PNG
    6,9 KB · Görüntüleme: 110
Sıkıntı iki yerde var. Birincisi işlemci darboğaz yapıyor. İkincisi anakart bence ekran kartını besleyemiyor. Bende B350 ile R5 1600 var ultrada 250 FPS alıyorum siste de drop olmuyor.
Aynısı bende var ama bende de takılmalar oluyor. Bende aynı FPS'i alıyorum.

Merhaba arkadaşlar, yeni PC topladım monitör dahil 2700 TL. CS:GO'da 100 FPS'yi geçemiyorum, oyun içinde sise baktığımda bile FPS 30-40'lara düşüyor nedenini hiç bilemiyorum. Driver boost'tan her şeyi güncelledim ayarlar hepsi çok düşük anlam veremiyorum daha yeni topladım.

Eki Görüntüle 273222 Eki Görüntüle 273224

Bir de HDMI kablosu takınca oyuna giriyor fakat oyunu alta atıp masaüstü ekran resmi kalıyor uygulamalar gözükmüyor.
HDMI ekranına atıyor normal ekrandan çıkıyor ama HDMI çıkartınca normal ekrana geçiyor ve oyun açılıyor hiçbir şey anlamıyorum, lütfen yardım edin.
CS GO da işlemci önemi daha yüksek. İşelmcide sorun olabilir ya da zayıf kalıyor olabilir.

Eki Görüntüle 273222 Eki Görüntüle 273224

olum ben bin liralık pc ile senden daha iyi fps alıyom sabit 80 fps :D

Yeni konular

Geri
Yukarı